LOKOWANIE PRODUKTU: RTV EURO AGD

Myjki ciśnieniowe, czyli myjemy okna (i nie tylko) szybko i pod ciśnieniem

3 minuty czytania
Komentarze

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które mogą znacząco ułatwić nam utrzymanie porządku w domu i jego najbliższym otoczeniu. Tego typu sprzętowi trudno odmówić skuteczności w usuwaniu zabrudzeń. Wyjaśniamy, jak działają myjki ciśnieniowe i kiedy warto się nimi zainteresować.

Myjki ciśnieniowe – czym są i jak działają?

myjki ciśnieniowe
fot. mat. prasowe

Myjki ciśnieniowe to sprzęty służące do czyszczenia przeróżnych powierzchni. Jak wskazuje nazwa tych urządzeń, zwiększają one ciśnienie wody, która jest doprowadzana np. za pomocą węża. Sprężona za pomocą pompy woda trafia potem do pistoletu natryskowego. Efektem jest bardzo silny strumień wody, który pozwala oczyścić nawet mocne zabrudzenia, których zwykła ścierka z płynem lub wodą nie byłaby w stanie usunąć albo zajęłoby to bardzo dużo czasu.

Z myjkami ciśnieniowymi można się spotkać na niektórych myjniach samochodowych. Tego typu sprzętu używają również pracownicy czyszczący duże obiekty na otwartej przestrzeni, np. baseny. Tak naprawdę na rynku występuje jednak wiele różnych myjek różniących się wielkością, wydajnością, czasem pracy i dołączonymi akcesoriami. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by kupić własną myjkę ciśnieniową do użytku prywatnego.

Dla kogo myjki ciśnieniowe będą dobrym wyborem?

fot. mat. prasowe

Myjka ciśnieniowa to zdecydowanie urządzenie, którym powinny się zainteresować głównie osoby mieszkające w domach, a nie w mieszkaniach. Powody są dwa. Po pierwsze, to właśnie mając duży dom, często z ogrodem, mamy więcej powierzchni do czyszczenia i tradycyjne metody sprzątania mogą być niewystarczające. Po drugie, myjki ciśnieniowe to sprzęty przeznaczone do użytku zewnętrznego. Efektem działania myjek jest naprawdę mocny strumień wody, który wewnątrz mieszkania może i usunąłby zabrudzenia, ale przy okazji zalałby ściany i meble, czego raczej wolelibyśmy uniknąć.

Myjki ciśnieniowe przydadzą się także osobom mającym duże działki, ogródki działkowe, jeśli jest tam wiele powierzchni do czyszczenia, a także posiadaczom samochodów. Z pomocą tego typu myjki mycie samochodu może być znacznie bardziej sprawne. Taki sprzęt docenią szczególnie ci kierowcy, którzy mają daleko na publicznie dostępne myjnie samochodowe.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

myjki ciśnieniowe samochód
fot. Erik Mclean/Unsplash

Myjki ciśnieniowe są urządzeniami, w przypadku których trudno jednoznacznie wskazać, że poszczególne elementy specyfikacji świadczą o nich wyłącznie dobrze lub źle. Przykładowo, im większe ciśnienie, tym mocniejsze zabrudzenia uda się usunąć… ale strumień wody może być szkodliwy dla niektórych powierzchni. Im dłuższy wąż, tym wygodniejsza obsługa urządzenia na dużych terenach… ale też większe potencjalne problemy z rozwijaniem i zwijaniem węża. Brak miękkiej szczotki na wyposażeniu często nie będzie specjalnym kłopotem… chyba że planujemy czyścić myjką samochód, wtedy takie akcesorium uchroni nas od porysowania lakieru. Należy więc szukać dobrych kompromisów i po prostu wybrać taki model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pomocny będzie ranking myjek ciśnieniowych.

Jeżeli zależy nam tylko na możliwości mycia szyb i innych stosunkowo niewielkich, płaskich powierzchni (szklane blaty stołów, lustra, kafelki w kuchni lub pod prysznicem), możemy rozważyć zakup myjki do okien. Takie urządzenia są znacznie tańsze od myjek ciśnieniowych – modele znanych producentów można kupić już za ok. 250 zł. Myjka do okien ogranicza kontakt naszych dłoni z brudem i umożliwia szybkie oraz dokładne czyszczenie. W zestawie zazwyczaj znajdziemy spryskiwacz z padem. Co ważne, myjki do okien nie tworzą strumienia wody pod ciśnieniem, dzięki czemu spokojnie możemy używać tego typu urządzeń wewnątrz pomieszczeń.

zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/Pexels

Lokowanie produktu: RTV Euro AGD