Allegro smart darmowe dostawy
LOKOWANIE PRODUKTU: ALLEGRO

Co to Allegro Smart!? Ile kosztuje, na czym polega i jakie korzyści daje popularna usługa?

6 minut czytania
Komentarze

Usługa Allegro Smart! oferowana jest od lat i korzysta z niej wielu użytkowników Allegro. W takim razie co to Allegro Smart!, jakie korzyści daje subskrypcja i ile kosztuje? A dodatkowo dowiesz się, czym jest i dlaczego warto śledzić festiwal niskich cen, czyli Allegro Smart! Week.

Co to Allegro Smart!? materiał wideo

Co to Allegro Smart! i ile kosztuje?

Allegro Smart! to usługa oferowana przez popularny serwis aukcyjny. Subskrypcja daje użytkownikowi dostęp do darmowych przesyłek, zwrotów, a także innych korzyści takich jak tydzień promocji Smart! Week. Decydując się na usługę, użytkownik może oszczędzić na dostawie. Ile kosztuje ta usługa?

co to allegro smart
Fot. Allegro

Regularna cena usługi to 10,99 zł rozliczane co miesiąc lub roczna subskrypcja, której koszt to 59,90 złotych. Druga opcja jest bardziej opłacalna, bo miesięczny koszt rocznej subskrypcji w regularnej cenie wynosi jedynie 5 złotych. Allegro często organizuje jednak akcje promocyjne takie jak darmowy 3-miesięczny okres próbny z limitem pięciu paczek lub obniżka ceny usługi. Aktualnie klienci skorzystać mogą z rocznej subskrypcji za 10 złotych mniej. 12 miesięcy kosztuje 49,90, co w przeliczeniu na jeden miesiąc daje kwotę 4,16 zł.

Promocja ta jest ważna od 8 do 21 maja dla nowych członków, użytkowników posiadających subskrypcję miesięczną oraz korzystających z programu Smart! na Start, członków Smart! Family i obecnych subskrybentów rocznego pakietu na 14 dni przed końcem obecnego okresu  rozliczeniowego. Rabat 10 zł udzielany jest tylko na pierwszy rok subskrypcji Allegro Smart! Najniższa cena rocznego abonamentu z ostatnich 30 dni przed promocją wynosiła 59,90 zł.

Jak działa darmowa wysyłka Allegro Smart?

Po wykupieniu usługi, użytkownik dostaje dostęp m.in. do darmowej dostawy. Jest ona dostępna zarówno do automatów jak i przy dostawie kurierskiej. Aby skorzystać z darmowej wysyłki, zamówienie spełnić musi pewne wymagania.

Fot. Allegro

Decydując się na wygodne automaty takie jak Allegro One Box, Paczkomaty i punkty odbioru, jedynym wymogiem jest zakup o wartości minimum 45 złotych u jednego sprzedawcy. Kupując małe i lekkie rzeczy, warto skorzystać z automatów, które często mamy pod domem. Kwota, jaką należy przekroczyć, jest niewielka, co zachęca do zakupów. Małe artykuły takie jak przyprawy, w sklepach spożywczych są wyjątkowo drogie. Decydując się na zakup większych ilości na Allegro, oszczędzić można nie tylko na wysyłce, ale też na samych artykułach.

Fot. Maarten van den Heuvel/Unsplash

Allegro Smart! obejmuje także przesyłki kurierskie. Aby skorzystać z darmowej dostawy tą metodą, należy wydać minimum 65 złotych u jednego dostawcy. Niektóre paczki ze względu na rozmiary i wagę lepiej zamówić przez usługi kurierskie. Planujesz zakup żwirku, karmy lub ziemi do kwiatów? Darmowa dostawa do domu jest najlepszym wyborem.

Jak zwrócić przedmiot za darmo z Allegro Smart!

Fot. Allegro

Na Allegro poza artykułami spożywczymi kupić można np. elektronikę czy odzież. Przedmioty z tych kategorii ciężko ocenić po zdjęciach lub tabelach rozmiarów, więc warto skorzystać z prawa zwrotu. Allegro Smart! ułatwia ten proces, ponieważ subskrybenci usługi paczkę odesłać mogą za darmo. Sposób dostawy określa metodę zwrotu, natomiast wszystko zostało opisane na tej stronie, a w formularzu użytkownik widzi, która metoda dostępna jest za darmo w ramach usługi.

Fot. Allegro

Zwrot towaru wykonać można po wejściu w „Moje zakupy”. Następnie po wybraniu zamówienia przejść można do zwrotu. Klient wybrać może jeden lub kilka towarów z przesyłki, które chce odesłać. Następnym krokiem jest podanie numeru konta bankowego, na który przyjść ma zwrócona kwota. Przedostatnim krokiem jest wybór metody, a na koniec paczkę wystarczy zapakować i wysłać. Proces dla klientów Allegro Smart! jest darmowy, ale też prosty i szybki.

Jak korzystać z Allegro Smart!?

Wyjaśniłem już, czym jest Allegro Smart! ale jak korzystać z usługi? Dostęp do benefitów mamy w przeglądarce, jak i w dopracowanej i popularnej aplikacji mobilnej. Pobrać ją można na mobilne systemy operacyjne takie jak Android i iOS. Darmowa dostawa i zwroty wymagają jedynie wykupienia subskrypcji i zalogowania się na konto na stronie lub w apce.

W przeglądarce na komputerze

Dla wielu domyślnym sposobem na zakupy z omawianą usługą jest przeglądarka internetowa. Już z poziomu oglądania ofert zobaczyć można, który sprzedawca oferuje darmową dostawę z usługą Smart! i charakteryzuje się to obecnością logo usługi przy cenie produktu. Przydatną możliwością jest zaznaczenie Allegro Smart! w filtrach wyszukiwania.

Fot. Allegro

Po wejściu w interesującą nas ofertę rozwinąć można przycisk „dostawa za darmo”. Wtedy kupujący zobaczyć może, jaka metoda dostawy jest darmowa. Przydatną opcją jest też przybliżony czas otrzymania przesyłki. Kiedy zamawiamy produkt np. na prezent na konkretną okazję, już z poziomu aukcji możemy oszacować, czy przedmiot dojdzie na czas.

Fot. Allegro

W aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Allegro jest dopracowana, działa stabilnie i często dostaje aktualizacje. Z jej poziomu zrobić można w zasadzie wszystko, co na komputerze z przeglądarki. Przeglądać można oferty, włączyć Allegro Smart! w filtrowaniu czy obejrzeć zamówienia i robić zwroty. Jeśli nie korzystasz z komputera, aplikacja mobilna w zupełności wystarczy do szybkich i tanich zakupów na Allegro.

Dodatkowe usługi dla Allegro Smart!

Fot. Allegro

W Allegro Smart! za zakupy płacić można za pomocą różnych metod. Wybrać można odroczoną płatność Allegro Pay czy płatność przy odbiorze. Klienci usługi mogą też liczyć na Smart! okazje — codzienne oferty oraz Smart! Week, czyli tygodniowy festiwal okazji z przecenami sięgającymi kilkudziesięciu procent. Smart! Week jest ofertą okresową, żeby nie przegapić najlepszych promocji, warto zapisać się do newslettera. Ostatnią, ale równie ciekawą korzyścią jest dostęp do biletów przed innymi podczas przedsprzedaży na stronie eBilet. Z przedsprzedaży można było skorzystać np. kupując bilety na Męskie Granie.

Festiwal niskich cen, czyli Allegro Smart! Week

Xbox Series S obawy
Fot. Microsoft

Najbliższy Allegro Smart! Week rozpocznie się już 15 maja. Datę warto zapisać w kalendarzu, bo promocje są warte uwagi. W obniżonej cenie zakupić będzie można smartfona Motorola Moto G31 128 GB, konsolę Xbox Series S 512 GB czy hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter 3. Promocje obejmują też inne kategorie, więc zachęcam do sprawdzenia najnowszej odsłony Allegro Smart! Week.

Motyw