chatgpt

Pierwsze „konwersacyjno-holograficzne” AI oparte na ChatGPT. Póki co to królik, ale za chwilę…

1 minuta czytania
Komentarze

W dzisiejszym świecie rozwój technologii AI otwiera nowe możliwości w komunikacji między człowiekiem a maszyną. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest holograficzne AI konwersacyjne oparte na ChatGPT, które ma potencjał, żeby zmienić sposób, w jaki ludzie korzystają ze sztucznej inteligencji.

AI konwersacyjne

Holograficzne AI konwersacyjne w formie animowanego królika wykorzystuje zaawansowane technologie grafiki komputerowej oraz syntezowania mowy, aby stworzyć bardziej naturalne i angażujące doświadczenie dla użytkowników. Animowany królik, który rusza ustami podczas mówienia i wykonuje różne gesty, sprawia, że rozmowa z nim jest przyjemniejsza i bardziej intuicyjna. Widać jednak, że to wciąż wczesny prototyp. Nietrudno się domyślić, że gdy technologia się rozwinie, zamiast królika możemy ujrzeć także i inne postaci.

Warto zauważyć, że mimo realistycznego wyglądu i zachowań, holograficzne AI oparte na ChatGPT wciąż pozostaje sztuczną inteligencją. Tym samym wciąż nie jest samoświadome ani myślące. Są one zaprojektowane w celu naśladowania ludzkich zachowań i interakcji, ale nie posiadają rzeczywistej świadomości ani emocji. Nawiązanie więc relacji z takim urządzeniem będzie więc fałszywe i jednostronne.

Mimo tych ograniczeń holograficzne AI konwersacyjne mają potencjał przekształcić sposób, w jaki ludzie korzystają ze sztucznej inteligencji, poprawiając jakość interakcji człowieka z maszyną. Tego rodzaju innowacje mogą prowadzić do nowych zastosowań i możliwości w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, opieka zdrowotna, rozrywka czy obsługa klienta. Dzięki holograficznym AI opartym na ChatGPT przyszłość komunikacji z maszynami może stać się jeszcze bardziej naturalna i dynamiczna.

Źródło: Twitter, fot. Depositphotos/Irmago/nikki

Motyw