Osoba trzymająca smartfon z wyświetloną stroną logowania serwisu Facebook. Zastanawia się jak ukryć znajomych na FB.

Jak ukryć znajomych na FB? Wyjaśniamy krok po kroku

2 minuty czytania
Komentarze

Zastanawiasz się jak ukryć znajomych na FB? Niestety, z wielu prywatnych profili na Facebooku można czytać jak z otwartej księgi. Nawet jeśli widok publiczny ograniczymy we wszystkich możliwych opcjach, i tak garść informacji o nas będzie ogólnodostępna. Co jak co, ale nasze dane są już wystarczająco w sieci eksponowane, prawda?

Przekopujemy się przez ustawienia prywatności na Facebooku

Ustawienia i prywatność to zakładka, która będzie nas interesować, gdy zastanawiamy się jak ukryć znajomych na FB. Fot. Facebook / własny zrzut ekranu

Gdy już odnajdziemy powyższe menu po zalogowaniu na portal społecznościowy Facebook, klikamy dalej Kontrola prywatności. To zabierze nas do kolejnego konfundującego menu, przygotowanego przez inżynierów Marka Zuckerberga.

Zrzut ekranu strony ustawień prywatności na Facebooku zawierający ilustracje i opisy opcji, takich jak "Kto może zobaczyć to, co udostępniasz", "Jak inni mogą wyszukać Cię na Facebooku", "Wskazówki dotyczące zabezpieczenia konta", "Ustawienia dotyczące Twoich danych na Facebooku" oraz "Twoje preferencje reklamowe na Facebooku". Na dole znajduje się przycisk kierujący do więcej ustawień prywatności. Wskazówka co do tego, jak ukryć znajomych na FB
Fot. Facebook / własny zrzut ekranu

Jak ukryć znajomych na FB? Znajdujemy kluczową opcję

Jak sądzicie, którą z obrazkowych opcji tutaj wybieramy? Odpowiedź brzmi: żadną. Przechodzimy do pola Ustawienia, które jest podświetlone drobnym druczkiem na niebiesko. Otworzy nam się właściwe centrum ustawień.

Ekran ustawień prywatności Facebooka w trybie ciemnym, prezentujący różne opcje zarządzania kontem oraz prywatnością, takie jak kontrola prywatności, blokowanie, dziennik aktywności i tryb ciemny, z naciskiem na interfejs użytkownika.
My pójdziemy na skróty i skorzystamy z wyszukiwarki. Fot. Facebook / własny zrzut ekranu

Teraz korzystamy z panelu wyszukiwania znajdującego się pod hasłem Znajdź potrzebne ustawienia. Wpisujemy tam hasło „znajomi”, by w prosty sposób odfiltrować to, co interesuje nas najbardziej. Tam znajdziemy m.in. opcję „Kto może zobaczyć listę moich znajomych”. Jesteśmy już blisko celu.

Zrzut ekranu ustawień prywatności na platformie społecznościowej z opcjami dotyczącymi tego, kto może wysyłać zaproszenia do grona znajomych i kto może zobaczyć listę znajomych użytkownika.
Fot. Facebook / własny zrzut ekranu

Gdy zobaczymy powyższe menu, pozostaje tylko zaznaczyć opcję Tylko Ja. Od tej pory, nikt inny nie zobaczy naszej listy znajomych.

Jak ukryć znajomych na FB z użyciem smartfona?

Sprawa przebiega analogicznie do tego, co robimy na komputerowych przeglądarkach internetowych. Po stuknięciu zębatki otworzy nam się główna strona ustawień, w której klikamy lupkę, by wyszukać interesujące nas opcje.

Tam również wpisujemy hasło „znajomi” i zmieniamy dokładnie to samo ustawienie, czyli „Kto może zobaczyć listę Twoich znajomych”. Teraz możecie odetchnąć i również sprawdzić jak wylogować się z Messengera.

Zdjęcie otwierające: Unsplash / solenfeyissa

Motyw