google play
LINKI AFILIACYJNE

Google Play z aktualizacją, która na pewno ci się spodoba. Oszczędzi twój czas i nerwy

2 minuty czytania
Komentarze

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że blisko połowa aplikacji w Google Play nadaje się co najwyżej do usunięcia. Pomimo tego gigant z Mountain View wciąż nie decyduje się na taki krok, jednak dostrzega problem i decyduje się z nim działać w nieco inny sposób. Mowa tu o wyświetlaniu osobliwej notki przy wadliwych aplikacjach.

Ta aplikacja nie będzie działać na twoim urządzeniu — sklep Google Play z aktualizacją

Ta aplikacja nie będzie działać na twoim urządzeniu — Sklep Google Play z aktualizacją

Na pewno każdy z nas choć raz miał problem z aplikacjami, które samoistnie się wyłączały, zawieszały lub co najgorsza — nie można było ich uruchomić. Tak się składa, że takie problemy najczęściej dotyczącą użytkowników sklepu Google Play, który w swojej szerokiej ofercie posiada mnóstwo świetnych i przydatnych serwisów i gier oraz drugie tyle śmieci i tandety.

W związku z takim stanem rzeczy Google zdecydowało się stworzyć system, który będzie zbierać informacje o ewentualnych problemach z działaniem konkretnych aplikacji na konkretnych urządzeniach. W rezultacie programy, które zostaną uznane za wadliwe na danym sprzęcie, będą posiadać taką notkę:

Dane z podobnych urządzeń wskazują, że ta aplikacja może nie działać poprawnie na twoim urządzeniu.

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Cóż, zdecydowanie nie jest to rozwiązanie, które całkowicie eliminuje problem, jakim są wadliwe i „śmieciowe” aplikacje w sklepie Google Play. Niemniej stworzenie systemu informującego o ewentualnych problemach na pewno zaoszczędzi sporo czasu osobom, które regularnie nadziewają się na tego typu awarie.

Jeśli na co dzień korzystacie z Google Play jak z klasycznego sklepu, gdzie nabywamy towary (czasem ważne, czasem nie), na pewno zainteresuje Was kod podarunkowy, który możecie kupić pod poniższym linkiem.

Źródło: Android Developers Blog

Motyw