LINKI AFILIACYJNE

Masz Androida? Masz problem. Prawie połowa aplikacji w Google Play nadaje się do kosza

2 minuty czytania
Komentarze

Google Play to sklep, z którego korzysta każdy użytkownik smartfonów z systemem Android. To właśnie w tym miejscu pobierzemy gry oraz aplikacje, które są nam niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się jednak, że gdyby tylko odchudzić zawartość internetowego marketu o niemalże połowę nie odczulibyśmy tego w żadnym stopniu.

Google Play w blisko połowie swojej zawartości jest niepotrzebny

Google Play w blisko połowie swojej zawartości jest niepotrzebny

Czy wiedzieliście o tym, że w sklepie Google Play znajduje się ponad 2,5 miliona aplikacji? Tak pokaźna liczba budzi wiele pytań — począwszy od tego, ile z nich zostało pobranych mniej niż dwa razy, a kończywszy na tym, po co w ogóle jest ich tak dużo. Wszystko wskazuje, że tego typu zagwozdkę miał również sam hegemon branży z Mountain View. Rezultatem długich namysłów Google’a było rozpoczęcie wielkiego sprzątania, które miało na celu usunięcie śmieciowych aplikacji z zawartości internetowego sklepu.

Pomimo wielu starań Google Play wciąż obsługuje ogromną ilość programów o niesłychanie niskiej jakości. Zgodnie z najnowszymi raportami w ciągu ostatniego roku, co miesiąc sklep wzbogacał się o kilka lub nawet kilkanaście tysięcy śmieciowych aplikacji. W tym miejscu warto nakreślić, że takim mianem określa się te programy, które charakteryzuje awaryjność oraz nawet brak możliwości włączenia ich na smartfonach.

Aktualnie na 2,687 miliona aplikacji w internetowym sklepie aż 1,006 miliona z nich nadaje się do usunięcia. W przeliczeniu na procenty daje nam to aż 37,44% śmieciowych aplikacji w sklepie Google Play. Tymczasem jakościowych programów oraz tych wartych uwagi w serwisie znajdziemy zaledwie 62,56%!

Fot. App Brain

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Cóż, w najbliższym czasie Google najprawdopodobniej ponownie weźmie się za wielkie sprzątanie swojego internetowego sklepu. Niemniej o tym, czy proces przyniesie jakiekolwiek skutki, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy. Tymczasem w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że w gronie najczęściej pobieranych aplikacji z Google Play w Polsce znajdziemy Messengera, Facebooka, TikToka, Snapchata oraz WhatsAppa.

Jeśli na co dzień korzystacie z Google Play jak z klasycznego sklepu, gdzie nabywamy towary (czasem ważne, czasem nie), na pewno zainteresuje Was kod podarunkowy, który możecie nabyć pod poniższym linkiem.

Źródło: App Brain

Motyw