Osoba trzymająca smartfon w dłoniach, sprawdza jak wyłączyć pocztę głosową z rozmytym tłem.

Jak wyłączyć pocztę głosową? Poradnik dla klientów T-Mobile, Plus, Orange i Play

3 minuty czytania
Komentarze

Poczta głosowa to jeden z tych reliktów przeszłości, o którym łatwo zapomnieć w dzisiejszych realiach korzystania z telefonu komórkowego. Zazwyczaj sobie o niej przypominamy, gdy automatyczna sekretarka złapie nas podczas próby połączenia i pobierze irytującą opłatę. Jak wyłączyć pocztę głosową, aby nie denerwować siebie i dzwoniących? Przygotowaliśmy zestaw podpowiedzi dla kart SIM każdego z czterech naczelnych operatorów GSM w Polsce.

Jak wyłączyć pocztę głosową w T-Mobile?

Odkup smartfonów t-mobile
Fot. T-Mobile / materiały prasowe

Zastanawiasz się jak wyłączyć pocztę głosową w T-Mobile? Cóż, magentowy operator ma o tyle nietypową sieć, że automatycznie wyłącza pocztę głosową swoim klientom, bez ich uprzedniej prośby. Niezależnie od posiadanego typu usługi, ta zostanie dezaktywowana, gdy nie będziemy korzystać z niej przez trzy miesiące od momentu uruchomienia numeru, lub ostatniego użycia poczty głosowej.

Istotną informacją jest tutaj fakt, że na 30 dni przed planowanym wyłączeniem usługi, operator poinformuje klienta o zamiarach wiadomością SMS. Jeżeli więc chcecie pozostawić usługę aktywną, należy tylko z niej skorzystać.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play?

jak wyłączyć pocztę głosową
Fot. Play / materiały prasowe

No właśnie, jak wyłączyć pocztę głosową w Play? Jest o tyle proste, że wymaga wpisania jednego z dwóch kodów USSD, zależnie od posiadanej formy usługi. Poniższe kombinacje wybieramy tak, jakbyśmy normalnie chcieli do kogoś zadzwonić.

 • Poczta Głosowa Standard – *111*56*2#
 • Poczta Głosowa Pro – *111*5*2#

Alternatywą jest skorzystanie z aplikacji Play24, dostępnej na smartfonach z systemami Android oraz iOS. Dopóki jednak operator udostępnia szybkie kody, nie ma co przejmować się instalacją dodatkowego oprogramowania.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange?

Orange
Fot. Krasnevsky

Pomarańczowy operator jeszcze bardziej usprawnił proces wyłączania poczty głosowej. Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange? Wystarczy jedna wiadomość SMS, i to niezależnie od posiadanego typu usługi. Aby upewnić się, że sprawnie wyłączymy pocztę głosową, najlepiej wysłać SMS o treści REZ pod numer 501.

Jeżeli nie ufacie automatycznym systemom wiadomości z operatorem, można też zadzwonić na infolinię pod numer *100, bezpłatny od 13 marca 2023 roku. Tam prosimy konsultanta o wykonanie tej czynności za nas i po prawidłowej weryfikacji numeru na kartę lub abonament, pracownik Orange z przyjemnością Wam pomoże.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Plus?

Logo sieci Plus do instrukcji jak wyłączyć pocztę głosową w Plus
Fot. Plus / materiały prasowe

Zielony operator pokomplikował kwestię wyłączenia poczty głosowej najbardziej z wszystkich dostawców usług GSM w Polsce, przez co każdy podtyp tego serwisu wiąże się z osobną kombinacją kodów USSD i wiadomości SMS, odpowiedzialnych za dezaktywację usługi.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Plus? Na całe szczęście, udało mi się odkryć wszystkie karty i tego operatora GSM, przygotowując dla Was drobną ściągawkę. Z takim kompletem informacji z łatwością wyłączycie pocztę głosową w sieci Plus, niezależnie od posiadanego jej typu.

 • Poczta Głosowa Standard
  • Abonament: SMS o treści DEAKT PS na numer 2601
  • Karta: wybieramy numer *122*00#
 • Poczta Głosowa Premium
  • Abonament: SMS o treści DEAKT PP na numer 2601
  • Karta: wybieramy numer *122*00*01#
 • Poczta MMS
  • Abonament: SMS o treści DEAKT PMMS na numer 2601
  • Karta: wybieramy numer *122*00*02#

No, i to by było na tyle. Teraz żadna automatyczna sekretarka nie pożre waszych oszczędności z faktur i stanu konta, jeśli używacie telefonów na kartę.

Zdjęcie otwierające: Pexels / Pixabay

Motyw