logo play, biały napis na fioletowym tle

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play? Pokazujemy cały proces od początku do końca

3 minuty czytania
Komentarze

Poczta głosowa to narzędzie, które dziś przez wielu uznawane jest za zbędne. Jeśli jesteście w sieci Play i zastanawiacie się, jak wyłączyć pocztę głosową, to dobrze trafiliście. W tym tekście znajdziecie dokładną instrukcję, jak to zrobić.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play? Zależy, z jakiego wariantu usługi korzystasz

Ilustracja przedstawiająca kobietę w okularach patrzącą na duży smartfon z wyświetloną grafiką dzwoniącej kobiety, z przyciskami odbierz i rozłącz. Grafika symbolizuje to jak wyłączyć pocztę głosową w Play
Fot. Play / materiały prasowe

Poczta głosowa teoretycznie przydaje się w sytuacjach, gdy nie możemy odebrać telefonu, bo np. urządzenie nam się rozładowało. Osoba, która do nas dzwoni, usłyszy odpowiedni komunikat i będzie miała możliwość nagrania wiadomości, którą później odsłuchamy. Tyle tylko, że mało kto rzeczywiście sprawdza wiadomości nagrane na jego skrzynkę.

Poza tym, gdy ktoś nie może się do nas dodzwonić, zapewne spróbuje najzwyczajniej wysłać nam SMS-a lub wiadomość na Messenger albo WhatsApp. Można więc chcieć wyłączyć pocztę głosową po uznaniu, że jest ona nam zbędna.

Play oferuje dwa podstawowe warianty poczty głosowej. W następnej sekcji dowiecie się jak wyłączyć pocztę głosową w Play, niezależnie od wybranego wcześniej typu:

  • Standard: bezpłatny wariant, gdy ktoś nagra dla nas wiadomość, otrzymamy SMS-a z informacją, że możemy ją odsłuchać. Mamy na to 14 dni. Żeby zapoznać się z wiadomością, dzwonimy na numer *200 albo 790 200 200. Możemy też nagrać własne powitanie dla znajomych.
  • Pro: pierwszy miesiąc korzystania jest darmowy, potem trzeba płacić 2 zł miesięcznie. Umożliwia zarządzanie wiadomościami przez aplikację i odsłuchiwanie ich przez 90 dni.

Wyłączanie poczty głosowej standard w Play

poczta głosowa w play
Fot. Play / materiały prasowe

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play? Najłatwiejszy sposób wyłączenia standardowej poczty głosowej w Play to wykorzystanie do tego celu aplikacji mobilnej Play24 (dostępnej na systemach Android oraz iOS). Na ekranie startowym klikamy ikonę ustawień (znajduje się ona w prawym górnym rogu). Potem wybieramy Zarządzaj Numerem i Poczta Głosowa. Na liście, która się pojawi, będzie znajdowała się pozycja Poczta Głosowa Standard z zieloną adnotacją o treści Włączony.

Klikamy ją, a następnie na dole ekranu wybieramy Wyłącz. Następnie potwierdzamy operację, klikając Wyłącz Usługę. Podajemy kod PIN lub używamy odcisku palca i gotowe. Status usług zmieni się na w trakcie zmiany, a następnie poczta głosowa zostanie całkowicie wyłączona.

Jeśli nie mamy aplikacji Play24, bo np. posiadamy klasyczny telefon komórkowy, możemy posłużyć się krótkim kodem USSD. Jest on następujący: *111*56*2#. Wpisujemy go i zatwierdzamy zieloną słuchawką.

Wyłączanie poczty głosowej Pro w Play

Pocztę głosową Pro również można łatwo wyłączyć w aplikacji Play24. Na ekranie startowym klikamy ikonę ustawień (znajduje się ona w prawym górnym rogu). Potem wybieramy Zarządzaj Numerem i Poczta Głosowa. Na liście, która się pojawi, będzie znajdowała się pozycja Poczta Głosowa Pro. Wybieramy tę opcję, a następnie ją wyłączamy. Inna opcja to użycie krótkiego kodu *111*5*2# lub kodu *111# i wybranie odpowiedniej opcji.

Czytaj także: eSIM w Play. Wyjaśniamy, jak otrzymać wirtualną kartę SIM od fioletowego operatora

Dezaktywacja Usługi spowoduje redukcję przechowywanych wiadomości (pozostaną wiadomości nie starsze niż 14 dni, maksymalnie 20 sztuk licząc od najnowszej wiadomości).

– informuje fioletowy operator w regulaminie usługi.

Teraz już wiecie, jak wyłączyć pocztę głosową w Play, niezależnie od jej typu oraz wybranej metody.

Zdjęcie otwierające: Play / materiały prasowe

Motyw