iMessage Android Apple
LINKI AFILIACYJNE

iPhone przeczyta wiadomość głosem nadawcy. Apple chce wprowadzić AI do iMessage

2 minuty czytania
Komentarze

Apple ma kolejny pomysł na modernizacje iMessage. Propozycja dotyczy głosowego odczytywania wiadomości tekstowych w komunikatorze. Bynajmniej nie będzie to Siri: korporacja chce, by iPhone odczytał waszą wiadomość… głosem jej nadawcy. Jak? To prostsze niż myślicie.

Sztuczna inteligencja Apple

iMessage Android

Sztuczna inteligencja to zdecydowanie topowy temat ostatnich miesięcy. Nie tylko pod kątem ChatGPT, czy generowanych przez technologię obrazków. AI znajdziecie już nawet w lotnictwie. Pomysł giganta z Cupertino z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do generowania głosu nadawcy również nie do końca jest nowością. Głosowy generator opracował też Microsoft już w styczniu, a firmie wystarczy raptem 3-sekundowa próbka, by „ukraść” wasz wokal.

W ten sam sposób mogłaby działać sztuczna inteligencja na iMessage. Aby iPhone mógł zebrać próbkę waszego głosu, wystarczyłaby krótka rozmowa z Siri, z którą użytkownicy telefonów Apple rozmawiają dość często. Na tym etapie AI tworzyłoby wzornik, który pozwoliłby na dokładne odtworzenie wokalu i udostępnienie go w iMessage.

Jest jednak jeden problem. Ten sam, co zwykle.

sztuczna inteligencja apple siri

Apple w dalszym ciągu nie stworzyło polskiej wersji Siri, więc jakkolwiek ciekawie nie brzmi ta funkcja, to na jej wersję w naszym języku musielibyśmy pewnie poczekać bardzo długo. Przed odczytywaniem wiadomości przez sztuczną inteligencję, należałoby stworzyć polskiego asystenta. Czy to kiedyś nastąpi? Tego nie wiemy. Dopóki nie nastąpi, o nowości możemy raczej zapomnieć, albo cieszyć się nią tylko w wiadomościach po angielsku.

Tak czy inaczej, Apple jest na etapie składania patentu i nie ma pewności, kiedy i czy w ogóle taka funkcja znajdzie się na telefonach. Sam pomysł jednak jest dość ciekawy i „na czasie”, więc być może wraz z premierą następnych iPhone-ów zostaniemy zaskoczeni taką nowością?

Motyw