Koszmarne wieści dla korzystających z Paczkomatów – inPost podnosi ceny. I to mocno

2 minuty czytania
Komentarze

Cena wysyłek InPost od 1 marca 2023 roku będzie wyższa. Mowa tutaj zarówno o wysyłkach poprzez Paczkomat, ale również wtedy, kiedy skorzystamy z wysyłki kurierskiej. Rafał Brzoska zapowiadał nadchodzące podwyżki i teraz już wiemy, że mówił poważnie. Zmiana niebawem wejdzie w życie i dotknie nie tylko klientów prywatnych, ale także tych biznesowych. Oto ile więcej przyjdzie nam zapłacić za wysyłki InPost.

Podwyżka InPost – wysyłka Paczkomat i kurier w górę

fot. Depositphotos/simpson33

Wszystko wokół nas drożeje, a skoro tak się dzieje, to i usługi kurierskie. Do tego stopnia, że Poczta Polska będzie chciała, żebyśmy płacili im za wysyłkę maila, ale wróćmy na ziemię. Paczkomat InPost oraz wysyłka kurierem od 1 marca 2023 roku niestety także będzie droższa. Już teraz wszyscy ci, którzy sporo wysyłają, mogą odczuwać „lżejszą kieszeń”, a niebawem ta zrobi się jeszcze lżejsza. Od nowego miesiąca ceny za wysyłkę poprzez Paczkomat InPost pójdą w górę o ponad 2 złote dla najmniejszego gabarytu A i o ponad 3 złote dla B oraz C.

Cena za wysyłkę kurierem również podrożeje i to więcej, niż w przypadku usługi Paczkomat. Tam podwyżki będą zaczynały się od ponad 4 złotych, a w przypadku największego gabarytu D aż 7 złotych. Szczegółowe cenniki znajdziecie oczywiście na stronie InPost, a i klienci biznesowi mogą spodziewać się podwyżek o kilka złotych. Poniżej jeszcze wyszczególnione ceny, które będą obowiązywać od 1 marca tego roku.

Usługa InPost Paczkomat – ceny obowiązujące od 1 marca 2023 roku

cennik InPost Paczkomat
Fot. InPost
  • Gabaryt A – 16,99 złotych (poprzednia cena 14,69 złotych)
  • Gabaryt B – 18,99 złotych (poprzednia cena 15,69 złotych)
  • Gabaryt C – 20,99 złotych (poprzednia cena 17,69 złotych)

Usługa Kurier – ceny obowiązujące od 1 marca 2023 roku

cennik kurier InPost
Fot. InPost
  • Gabaryt A – 19,99 złotych (poprzednia cena 15,79 złotych)
  • Gabaryt B – 20,99 złotych (poprzednia cena 17,29 złotych)
  • Gabaryt C – 25,99 złotych (poprzednia cena 20,99 złotych)
  • Gabaryt D – 36,99 złotych (poprzednia cena 29,99 złotych)

Źródło: InPost

Motyw