Jak i ile powinienem ładować się głośnik Bluetooth? Wyjaśniamy

2 minuty czytania
Komentarze

Cieszysz się nowym głośnikiem, ale nie masz pewności jak go naładować? A może chcesz dowiedzieć się, ile taki proces powinien trwać? W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Jak i ile ładować głośnik Bluetooth?

Metody, jak i czas ładowania mogą różnić się dla różnych modeli. Aby uzyskać dokładne informacje na temat posiadanego modelu, najlepiej zajrzeć do instrukcji obsługi. Ładowanie głośników bezprzewodowych szczególnie z niskiej i średniej półki cenowej odbywa się zwykle za pomocą złącza USB typu C lub micro USB.

Fot. Lucian Alexe

W przypadku starszych lub niektórych droższych modeli takich jak Sony SRS-XG500 ładowanie może wymagać dołączonego w zestawie zasilacza. Jeśli w pudełku z głośnikiem przyszła także ładowarka, należy jej użyć do ładowania urządzenia. Wejście do ładowania niezależnie od standardu powinno znajdować się w tylnej albo bocznej części urządzenia. Jeśli port nie jest od razu widoczny, prawdopodobnie ukrywa się pod gumową zaślepką.

Przeczytaj też: Jaki wybrać głośnik Bluetooth — najlepsze modele dla każdego

Po podłączeniu urządzenia do prądu powinna zaświecić się dioda stanu, informująca, że ładowanie jest w toku. Głośnik najlepiej jest naładować do pełna, a więc do momentu, kiedy światełko wskazujące ładowanie zgaśnie, albo zmieni kolor na zielony. Długość procesu ładowania różnić się może w zależności od modelu głośnika i używanej ładowarki.

Fot. SCREEN POST

Szybkie ładowarki potrafią naładować małe głośniki godzinę, czy dwie. Urządzenia z większymi akumulatorami mogą potrzebować nawet pięć czy sześć godzin. Informacje na temat czasu ładowania najlepiej znaleźć w instrukcji urządzenia. Jeśli głośnik Bluetooth ładowany jest przez USB, producenci zwykle dostarczają jedynie kabel. Do ładowania użyć można laptopa, ładowarki od smartfona, albo nabyć można uniwersalną kostkę przeznaczoną dla wielu urządzeń:

Zdjęcie główne Nicolas J Leclercq/Unsplash

Motyw