Google Play ma nowe logo i dziesięć lat na karku

2 minuty czytania
Komentarze

Sklep Google Play ma już 10 lat, choć oczywiście sam sklep z aplikacjami jest starszy. Jednak to dziesięć lat temu Android Market zmieniło nazwę, pod którą dziś występuje Google Play Store. Z tego powodu firma postanowiła lekko odświeżyć logo aplikacji, choć zapewne niewiele osób zwróci na to uwagę. Jednak nowe logo to także coś, co pokazuje, że Google coraz mocniej dba o stylistykę tego, co chce dawać swoim użytkownikom.

Google Play Store z nowym logo na 10 urodziny

Nowe logo dla Google Play Store nie jest tak dużą zmianą, jaką było np. logo dla Zdjęć Google. Tutaj firma postawiła na ujednolicenie tego, co już znamy, czyli trójkątnego, kolorowego kształtu z tym, co jest dostępne w innych aplikacjach. Zmiany mogą być więc dla części użytkowników w ogóle niezauważalne. Rogi trójkątnego logo Google Play są teraz trochę bardziej zaokrąglone, a same kolory znacznie bardziej stonowane, niż dotychczas. Kolorystyka pasuje teraz do pozostałych aplikacji Google, a i same kolory zostały trochę inaczej rozmieszczone wewnątrz samego logo.

Zmiana jest dobrze widoczna, kiedy zestawi się dwa logotypy obok siebie. Inaczej zapewne niewiele osób zwróci w ogóle uwagę na to, że ikona Google Play Store trochę się zmieniła. Google zmieniło logo też z powodu okrągłej rocznicy, którą właśnie teraz obchodzi. Otóż sklep z aplikacjami ma już dziesięć lat, a raczej od 2012 roku znany jest pod obecną nazwą. Wcześniej mieliśmy po prostu Android Market, choć zapewne niewiele osób jeszcze o tym pamięta. Widać, że Google robi ostatnio sporo porządków. Zaczęła się przecież zmiana z Google Pay na Google Wallet, co zapewne spora część użytkowników aplikacji już zauważyła.

Z Google Play korzystać można obecnie na ponad 190 rynkach na całym świecie, a miesięcznie ma to robić ponad 2,5 miliarda użytkowników. Te liczby robią wrażenie i wygląda na to, że pozycji Google na ogólnoświatowym rynku już nic nie będzie w stanie zagrozić. Oczywiście głównym konkurentem sklepu Google, jest jego odpowiednik od Apple, ale i Huawei zbiera coraz więcej użytkowników. Biorąc jednak pod uwagę popularność samych smartfonów z Androidem, Google może spać spokojnie, a w świętowaniu urodzin nic im nie przeszkodzi.

Źródło: The Verge / Google

Motyw