Na polskich dworcach staną videomaty. Podczas kupowania biletu potowarzyszy ci konsultant

2 minuty czytania
Komentarze

Spółka Polregio razem z Grupą Netia i firmą Avista postanowiła uruchomić innowacyjne biletomaty. Przewoźnik już określił je mianem videomatów, ze względu na innowacyjną funkcję. W procesie zakupu biletu na pociąg użytkownika wspomoże konsultant.

Videomaty z ludzką twarzą receptą na długie kolejki?

biletomaty video polregio
fot. Polregio

Kupienie biletu tuż przed odjazdem pociągu potrafi być niemałym wyzwaniem, szczególnie jeśli nie korzystamy z aplikacji typu Koleo lub mPay. Pozostają nam wtedy tradycyjne kasy na dworcu, do których nieraz ustawiają się naprawdę duże kolejki. Są też biletomaty, jednak ich interfejs oraz precyzja paneli dotykowych sprawiają, że zakup biletu też potrafi zająć dłuższą chwilę.

Polregio postanowiło pilotażowo uruchomić videomaty, czyli biletomaty, przy których można korzystać z pomocy konsultanta. Zainspirował nas tradycyjny biletomat. Gdyby połączyć jego funkcje z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej moglibyśmy uzyskać narzędzie, które będzie posiadało oczekiwane przez pasażerów funkcjonalności. I tak narodził się pomysł videomatu z funkcją e-kasjera – mówi Adam Pawlik, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Polregio S.A.

Proces zakupu biletu w videomacie będzie przebiegał, w zależności od potrzeb użytkownika, zgodnie z jedną z trzech ścieżek:

  • użytkownik sam nabywa bilet, tak, jak w zwyczajnym biletomacie,
  • użytkownik łączy się z Contact Center – uruchamia się wideorozmowa, podczas której konsultant asystuje użytkownikowi,
  • konsultant w trakcie wideorozmowy przejmuje zdalnie pulpit automatu biletowego i obsługuje go w imieniu klienta aż do momentu finalizacji zakupu.

Pierwsze videomaty będą dostępne w ramach pilotażu m.in. w Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie oraz Opolu. Łącznie Polregio udostępni 10 takich urządzeń. Następnie przewoźnik będzie obserwował różnego rodzaju wskaźniki związane z projektem. Zapewne od wyników tych obserwacji będzie zależało, czy sieć videomatów będzie rozwijana na szerszą skalę.

Funkcja e-kasjera będzie dostępna w godzinach 6:00 – 22:00, a to aż 16 godzin. Zakładamy, że ta dodatkowa funkcjonalność będzie stanowiła zachętę do zakupu biletu dla osób, które do tej pory nie były przekonane do korzystania z usług tradycyjnego biletomatu – zanzacza Adam Pawlik.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: YouTube/Polregio

Motyw