tabliczka na drzwiach klub młodego programisty

Kluby Młodego Programisty znów zaczynają działać – jak zapisać się na zajęcia?

2 minuty czytania
Komentarze

Już za kilka dni rusza rejestracja na zajęcia prowadzone przez Kluby Młodego Programisty. Działają one stacjonarnie w szesnastu polskich miastach (po jednym w każdym województwie) i będą prowadzić zajęcia przez cały rok szkolny. Warsztaty są bezpłatne – kto może z nich skorzystać i jak się zapisać?

Kluby Młodego Programisty powracają

kluby młodego programisty - grafika informująca o zapisach

Zajęcia organizowane w Klubach Młodego Programisty mają za zadanie uczyć uczniów szkół podstawowych takich kompetencji, jak logiczne myślenie, kodowanie i programowanie. Przykładowe zadania, które będą wykonywane podczas warsztatów, to pisanie programów w Scratchu, kodowanie na macie oraz programowanie robotów. Dzieci będą również uczyły się algorytmicznego myślenia oraz trenowały sztuczną inteligencję.

Chcemy by jak największa grupa dzieci i młodzieży otrzymała wsparcie w nauce kodowania i programowania, które bez wątpienia będą kompetencjami przydanymi w przyszłości. Kursy są podzielone na 3 grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3, 4-5 oraz młodzież z klas 6-8 – informuje dział Kancelarii Premiera odpowiedzialny za cyfryzację.

Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona na stronie Klubów Młodego Programisty zgodnie z poniższą rozpiską:

  • 5 września – start rejestracji o godz. 11.00 dla Klubów w miastach: Chełm, Grajewo, Nowa Sól, Sieradz, Skawina, Słupsk, Wyszków, Żywiec
  • 6 września – start rejestracji o godz. 11.00 dla Klubów w miastach: Busko-Zdrój, Działdowo, Gryfino, Luboń, Nakło nad Notecią, Namysłów, Oleśnica, Stalowa Wola.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Stacjonarne kluby były otwierane w czerwcu tego roku. Byliśmy obecni na ogólnopolskiej inauguracji Klubu Młodego Programisty w Oleśnicy – jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają zajęcia organizowane w ramach KMP, zachęcamy do przeczytania naszej relacji. Sprawdziliśmy, z jakiego sprzętu mogą korzystać uczestnicy, jakie umiejętności nabywają oraz co sprawia im największe problemy.

Inicjatywa Klubów Młodego Programisty powstała w 2018 roku. Były to stacjonarne punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież mogły się uczyć programowania. W 2020 roku spotkania przeniesiono do sieci ze względu na epidemię – zajęcia w formie online miały pewne ograniczenia, ale za to mogło w nich brać udział więcej osób. Teraz kluby znów będą działać stacjonarnie w szesnastu polskich miastach.

źródło: cyfryzacja KPRM

Motyw