Asystent głosowy Hey Google

„Bye Google!” – asystent głosowy otrzyma nową opcję dla firm

2 minuty czytania
Komentarze

Google poinformował, że wprowadza nową opcję, do swoich urządzeń. Asystent głosowy będzie się wyłączał przed i na czas trwania spotkań firmowych.

Asystent głosowy ma nie przeszkadzać w ważnych spotkaniach

Asystent głosowy Hey Google

Gigant technologiczny z Mountain View poinformował, że wprowadzi nową funkcję do Urządzeń Google Meet, która wyłączy głosowe hasło wywołujące: „Hey Google!”. Usługa głosowa będzie nieaktywna podczas trwających spotkań i 10 minut przed nimi. Zmiana jest wynikiem licznych zgłoszeń użytkowników, że podczas ważnych spotkań, funkcja się włączała i przeszkadzała w rozmowach. Nowość dotyczy wyłącznie dedykowanych urządzeń, które najczęściej są stosowane w dużych firmach. Nie pojawiły się informacje, czy podobna opcja zagości również na innych urządzeniach np. telefonach, czy tabletach.

Zobacz też: Jak przygotować miejsce do nauki dla dziecka? O co zadbać?

Słyszeliśmy od naszych klientów, że ze względu na wzrost liczby zespołów przechodzących na spotkania hybrydowe, sterowanie „Hej, Google” może zostać nieumyślnie uruchomione podczas spotkań. Mamy nadzieję, że to ulepszenie pomoże zmniejszyć wszelkie przypadkowe zakłócenia podczas Twoich rozmów.

Google na temat wprowadzenia zmiany do swojego asystenta głosowego

„Hey Google!” i „Bye Google!”

Na chwilę obecną nowość dotyczy tylko dedykowanych Urządzeń Google Meet, czyli m.in. głośników, kamer, a także monitorów. W wielu z tych urządzeń wykorzystuje się sztuczną inteligencję, aby np. automatycznie kadrować wszystkich uczestników spotkania albo na bieżąco usuwać szumy i inne dźwięki podczas rozmów. Dzięki nim prowadzenie konferencji czy grupowych rozmów online wśród wielu pracowników staje się bardziej komfortowe i poręczne.

Wydaje się, że naturalnym krokiem Google będzie udostępnienie podobnej opcji w asystencie głosowym do wszystkich innych urządzeń, posiadających tę usługę. Zapewne wielu użytkowników miało różne problemy z funkcjami głosowymi, które przeszkadzały w nieoczekiwanych momentach. Firma nie zdradziła jednak żadnych dodatkowych informacji.

Źródło: Ars Technica; Google

Motyw