Microsoft Teams nowości

Lipcowe nowości Microsoft Teams przydadzą się na nowy rok szkolny i akademicki

4 minuty czytania
Komentarze

Pandemia COVID 19 nie daje za wygraną. Obecnie mamy duży przyrost liczby zachorowań, a prognozuje się, że kolejna fala przyjdzie jesienią. Cieszy zatem fakt że Microsoft stale rozwija swoją aplikację Teams na różne urządzenia. Lipcowe nowości Microsoft Teams potwierdzają, że lider tego typu oprogramowania jest tylko jeden. Gigant z Redmond doskonale wie, że wiele firm, uczelnie i niektóre szkoły przeszły na tryb hybrydowy. To się nie powinno w najbliższym czasie zmienić ponieważ rynek pracy i nauki wchłonął możliwość korzystania z komunikacji zdalnej. Tym bardziej cieszy fakt, że Microsoft to rozumie i dalej ulepsza aplikację.

Sprawdź też: Chromebook w rewelacyjnej cenie – tylko teraz!

Lipcowe nowości Microsoft Teams

Połączenia

Do Teams w końcu trafiła przydatna funkcja czyszczenia historii połączeń. Jest ona dostępna zarówno na pecetach, jak i na smartfonach. Niewielkim udogodnieniem jest komunikat o nagrywaniu połączenia w wybranym przez użytkownika języku.

Microsoft nie zapomniał też o użytkownikach płatnej licencji Common Area Phone, która została wzbogacona. Takie funkcje jak zabezpieczenia, zarządzanie punktami końcowymi i funkcje chmurowe poczty głosowej są dostępne za pośrednictwem poszczególnych planów Common Area Phone:

  • Azure Active Directory — plan 1 — wersja Premium,
  • Microsoft Intune,
  • Exchange Online — plan 2 (tylko chmurowa poczta głosowa).

Wartością dodaną korzystania z licencji jest możliwość skorzystania między innymi z:

  • Automatycznej recepcjonistki,
  • Kolejki połączeń,
  • Odbierania połączeń grupowych,
  • Chmurowej poczty głosowej.

Aby korzystać z tych funkcji trzeba mieć obsługiwane modele telefoniczne Teams. Ponadto, należy włączyć ustawienie „Zaawansowane połączenia” w centrum administracyjnym aplikacji lub na urządzeniu telefonicznym Teams i zalogować się za pomocą konta.

Lepsza integracja z usługami Microsoft

Microsoft Teams już teraz bardzo dobrze współgra z takimi usługami giganta jak Office, Outlook czy Viva. Na tym nie koniec, ponieważ producent oprogramowania powiązał Teams z Microsoft Forms. To oznacza szereg ulepszeń i nowe funkcje.

lipcowe nowości Microsoft Teams - ankiety

Opcja Formularzy zmieni nazwę na Ankiety. Ma to pomóc użytkownikom zidentyfikować i wyszukać tę możliwość. Korzystający będą mogli ją znaleźć w sklepie z aplikacjami Teams. Zmianie uległ też interfejs, który jest łatwiejszy w obsłudze. Przykładowo, ukrycie okienka bocznego nie powinno być problemowe tak jak udostępnienie wyników ankiety. Pojawiła się też możliwość zobaczenia listy ostatnio utworzonych ankiet – pozwoli to na ich ponowne wykorzystanie. Ponadto, interfejs został wzbogacony o animacje, które potwierdzą, że ktoś oddał głos w formularzu. Ulepszono też widok wyników, dzięki czemu jest estetyczny i czytelny. Dodano również nową możliwość oceniania w ankietach.

Teams integracja LinkedIn

Lipcowe nowości Microsoft Teams obejmują też integrację aplikacji z LinkedIn. Ma to na celu lepiej poznać współpracowników, którzy mają oficjalne konta w aplikacji. To dobry pomysł, ponieważ LinkedIn to świetny program, używany przez miliony osób a rynku pracy. Użytkownicy Teams zyskali szybki dostęp do podstawowych informacji profilu LinkedIn, doświadczeń współpracownika czy jego bieżącej roli w firmie. Opcja jest dostępna niemal w każdym obszarze Teams np. na czacie, w kanałach, połączeniach lub spotkaniach.

Zarządzanie i inne funkcje

Przydatna funkcja pojawiła się dla tworzenia nowych postów. Można już używać wzmianki „@Team właścicieli”, eliminując potrzebę indywidualnego wspominania każdej osoby. Warto też wspomnieć, że eksportowane wiadomości będą zawierały teraz reakcje zespołu np. Kciuk w górę, śmiech itp.

Lepiej działa też Teams na iPadzie. Aplikacja jest bardziej responsywna przy zmianie orientacji ekranu czy trybu wyświetlenia. Nową możliwość zyskali administratorzy, którzy mogą zbiorczo czyścić poszczególne przypisania zasad użytkowników. Ponadto, administratorzy mogą teraz wdrożyć do 500 zespołów z 25 użytkownikami na zespół przy użyciu jednego polecenia programu PowerShell. Jest to świetne rozwiązanie dla dużych firm, które zatrudniają tysiące ludzi. Funkcja pozwala użyć niestandardowych szablonów, aby skonfigurować zespoły, które najlepiej odpowiadają potrzebom poszczególnych przedsiębiorstw.

Lipcowe nowości Microsoft Teams to także dodatkowe funkcje w sferze edukacji. Teams jest teraz bardziej zintegrowany z Moodle Learning Management System. Ma to pozwolić na łatwiejsze udostępnianie testów czy materiałów uczniom i studentom.

Nowe, wspierane urządzenia

urządzenia teams

Microsoft regularnie dodaje urządzenia, które służą do komunikacji poprzez Teams bądź ją wzbogacają. W lipcu zobaczyliśmy między innymi:

  • Logitech TAP IP – jest to kontroler dotykowy podłączony do sieci, który umożliwia łatwe dołączanie do spotkań. Urządzenie ma specjalne uchwyty, które pozwalają na jego obrót o 180 stopni.
  • Logi Dock – wszechstronna stacja dokująca, która łączy wszystko w jednym urządzeniu. Może połączyć się nawet z 5 sprzętami peryferyjnymi, co pozwala w łatwiejszy sposób zorganizować domowe biuro.

Warto w tym miejscu dodać, że każde urządzenie peryferyjne wspierane przez Teams ma teraz bardziej zindywidualizowane funkcje włączania i wyłączania kamery – wystarczy jedno kliknięcie. Łatwiejsze jest też zarządzanie rezerwacjami w pokojach Teams.

Źródło: microsoft

Motyw