ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Konta brytyjskiej armii padły ofiarą hakerów reklamujących kryptowaluty

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Wszystko wskazuje na to, że najważniejsze osoby zarządzające brytyjską armią od kilkudziesięciu godzin przeżywają trudne chwile. Wszystko to związane jest z atakiem hakerskim, którego celem były konta społecznościowe British Army oraz rozreklamowanie filmów związanych z kryptowalutami i NFT.

Zamieszanie wokół kont British Army — hakerzy przeszli przez zabezpieczenia

Zamieszanie wokół kont British Army — hakerzy przeszli przez zabezpieczenia

W dzisiejszych czasach żadne konta w serwisach społecznościowych nie są bezpieczne. O prawdziwości tych słów przekonała się ostatnio brytyjska armia, która na dość długi moment straciła dostęp do swoich profili na Twitterze oraz YouTube. Cały incydent był oczywiście związany z atakiem cyberprzestępców. Co ciekawe hakerzy na przejętych kanałach zaczęli udostępniać podejrzane linki do transakcji kryptowalutowych oraz NFT.

Dodatkowo na platformie YouTube rozpoczęto transmisję starego nagrania, w którym występowali Elon Musk, Jack Dorsey oraz Katie Wood. Nie ma żadnych wątpliwości, że hakerzy mieli na celu finansowo oszukać część odbiorców profili British Army. Na całe szczęście administratorzy kont stosunkowo szybko uzyskali ponowny dostęp do kanałów, a cała podejrzana zawartość została usunięta. Ponadto Twitterowe konto armii brytyjskiej wydało specjalne oświadczenie odnoszące się do zaistniałej sytuacji.

Przepraszamy za tymczasową przerwę w dostępie do naszych treści. W najbliższym czasie przeprowadzimy pełne śledztwo i wyciągniemy wnioski z tego incydentu. Dziękujemy za śledzenie naszych kanałów, wkrótce usługi zostaną wznowione.

Oświadczenie British Army

Wydarzenia z wczoraj udowadniają jedynie, że nawet tak zaawansowani spece od cyberbezpieczeństwa, jak oficjalne konta armii, nie są dziś bezpieczne. W związku z tym warto regularnie dbać o swoje profile w mediach społecznościowych. Podstawowymi zasadami dbania o swój spokój w sieci są:

  • Stosowanie uwierzytelniania dwustopniowego
  • Regularne zmienianie haseł do kont
  • Nieklikanie w podejrzane linki oraz strony
  • Korzystanie z bezpiecznych witryn
  • Korzystanie z uwierzytelnionych sieci Wi-Fi oraz VPN
  • Stosowanie programów antywirusowych

W teorii tak proste reguły dosyć często są przez nas zaniedbywane, jednak przykład brytyjskiej armii pokazuje nam, że warto dbać o bezpieczeństwo w internecie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy