ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [17.08.11]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_Luzie_Tymczasowy_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


flower-power1

Grupa euro-hipisów wzięła udział w niezwykłym eksperymencie polegającym na udowodnieniu, że jasność wyświetlacza Xperii ARC wystarcza do spowodowania wzrostu kwiatów, co możecie zobaczyć na spocie niżej. Chociaż trudno w to uwierzyć, jedno jest pewne: japońsko-szwedzki koncern pracuje nad nowymi ekranami z serii White Magic, których maksymalna jasność to 1000 nitów.


android_tank

Jeden z developerów o pseudonimie Tamlyn stworzył ciekawą konstrukcje, która jest połączeniem czołgu RC i smartfonu ZTE Blade. Zabawka została dawcą napędu, Blade natomiast mózgiem, dzięki któremu kierujemy pojazdem za pomocą przeglądarki internetowej i łączności bezprzewodowej, co możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= PqfHebVifzc

bezos-patent

O wojnie patentowej nadal huczy w sieci, o czym mogliście się przekonać m.in. słuchając naszego pierwszego podcastu. Koncerny prześcigają się w coraz to nowszych wnioskach patentowych. Tym razem mamy dla was perełkę. „System unikania szkody”, który polega na wbudowaniu w smartfon czujników oraz poduszek powietrznych, zapobiegających uszkodzeniu urządzenia w wyniku upadku. Co skłoniło CEO Amazona Jeffa Bezosa do podpisania tego patentu, możemy tyko się zastanawiać.Czeka nas era nie tylko latających samochodów, ale i smartfonów.


smart_50_report

Millenial Media wydała raport dotyczący rozwoju telefonii komórkowej w przeciągu lat. Opisywany raport jest kompilacją dziesiątek milionów reklam pojawiających się w sieci. Do najciekawszych wniosków należą:

  • W marcu 2009 roku HTC G1 znajdował się na liście 20 najlepszych smartfonów dzięki obecności systemu Android,
  • W marcu 2009 roku Android władał aż 1.33 procent rynku, dziś jest to 54 procent,
  • Na chwilę obecną w zestawieniu 20 najlepszych smartfonów, aż 16 urządzeń posiada system Android,
  • HTC dzięki, dzięki zasłudze systemu Android, znalazł się na 4 miejscu w rankingu najlepszych producentów; uprzednio plasował się na 8,
  • Ciekawostką może zostać Huawei który znalazł się na miejscu 8,
  • Urządzenia z ekranem dotykowym stanowią 60 procent rynku, w porównaniu z 2009 rokiem gdzie stanowiły 33 procent.
z8201700QAngry-Birds

Na sam koniec filmik, a raczej teledysk bez komentarza, z udziałem znanej wszystkim gry Angry Birds. Sprawdźcie Sami!


Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy