Plus wprowadza dodatkowe opłaty za roaming, oferta lekko zaskakuje

2 minuty czytania
Komentarze

Plus zaskakiwał swoim podejściem do dodatkowych opłat za roaming. Jako pierwszy otrzymał od UKE zgodę na ich wprowadzenie i jak na razie najdłużej zwlekał z aktualizacją cennika. Aż do dziś…

Dodatkowe opłaty za roaming w Plusie

Każdy operator ma inny sposób naliczania dodatkowych opłat za roaming. Orange robi to w sposób mocno krzywdzący i obciąża wszystkich posiadaczy ofert na kartę, Play jest z kolei wzorem sprawiedliwości – zapłacą wszyscy, którzy znajdują się za granicą przez dłuższy czas, a więc abonenci nadużywający zasad Roam Like At Home. Plus wybrał hybrydę obu rozwiązań. Zapłacą… użytkownicy ofert abonamentowych oraz MIX. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich, a tylko tych, którzy w ciągu 30 dni więcej niż połowę czasu spędzili za granicą. Jest jeszcze jeden wyjątek od reguły, dzięki któremu opłaty na dzień dzisiejszy nie dotyczą prawie nikogo – nowy cennik obowiązuje od dzisiaj, tj. 25 maja 2018 roku. Abonenci, którzy swoje umowy podpisali wcześniej mogą spać spokojnie, przynajmniej do czasu podpisania aneksu.

Ile kosztuje roaming w Plusie?

Tutaj Plus nie miał wiele do gadania, maksymalne stawki są z góry określone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, operator może ich co najwyżej nie wykorzystać. Opłaty prezentują się następująco:

  • 7 gorszy za minute wykonanego połączenia głosowego
  • 5 groszy za minutę odebranego połączenia głosowego
  • 4,66 zł za 1 GB przesłanych danych

Opłaty są doliczane nawet w przypadku korzystania z pakietów lub wykorzystywania środków w ramach abonamentu. Warto zwrócić na coś uwagę – nie uwzględniono opłat za wiadomości SMS, co może w pewnych okolicznościach być bardzo dobrą wiadomością.

Zobacz też: T-mobile otrzymał zgodę na wprowadzenie opłat za roaming, co dalej?

Jak opłaty kształtują się na tle konkurencji?

plus play t-mobile orange porównanie

Jeśli dużo rozmawiasz, to poszukaj innego operatora. 7 gorszy za minutę wykonanego połączenia to najwyższa stawka na rynku, Orange pobiera 5 groszy, Play 6. Podobnie jest w przypadku połączeń odebranych, Orange zabiera 2 grosze, Play 3. Tu jednak kończą się wady Plusa, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej nie nalicza on opłat za wiadomości SMS. Wbrew pozorom bardzo atrakcyjna jest oferta internetu – Orange za 1 GB danych pobiera 10 zł, Play około 12,32 zł, tymczasem w Plusie zapłacimy 4,66 zł. Warto wspomnieć, że Orange ma przygotowane jeszcze bardziej agresywne opłaty dla klientów przebywających za granicą dłużej niż 4 miesiące. Nie da się ukryć, że oferta Plusa jest bardzo atrakcyjna, jednak jest to zależne od tego, jak korzystamy z telefonu. Z ostatecznym wyrokiem wstrzymam się do czasu opublikowania cennika przez T-mobile.

Źródło i szczegóły oferty: Plus

Motyw