realme GT 5G recenzja test

Jak wyróżnić się z tłumu smartfonem? Oto odpowiedź!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Sponsorowany

Dzisiejsze smartfony najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych lub szkła. Na palcach jednej ręki można policzyć wyjątki od tej reguły wśród popularnych marek. Czy to oznacza, że nie lubimy się wyróżniać i musimy ślepo podążać za z góry określoną modą? Niekoniecznie. W końcu są te wyjątki i można wziąć je pod uwagę. Jednym z nich jest zeszłotygodniowa premiera od realme, będąca jednocześnie ich flagową propozycją – realme GT. W swojej topowej odmianie smartfon ten oferuje nie tylko wysoką wydajność, ale także wyjątkowe wykonanie, które pozwala wyróżnić się z tłumu.

Dzisiaj wszystkie smartfony robione są na jedno kopyto, więc jak się wyróżnić?

realme gt 5g premiera w polsce cena dostepnosc

Jakbyśmy dobrze nie znali dzisiejszych smartfonów, tak widząc dany telefon w tłumie ciężko wskazać ze 100% pewnością producenta i konkretny model. Tymczasem pojawia się powyższy realme GT w wydaniu Racing Yellow i nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Oczywiście na pierwszy ogień idzie sama barwa. Co prawda wiele smartfonów wyszło już z czerni i bieli, ale tak charakterystycznej żółci, przedzielonej czarnym pasem próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Przy bliższym kontakcie wykonanie realme GT jeszcze bardziej daje o sobie znać. Wtedy okazuje się, że nie jest to tworzywo sztuczne lub szkło, a skóra. Ewidentnie czuć ją w dłoni, co też przekłada się nie tylko na wygląd, ale samą ergonomię. W końcu nie jest to śliski lakier, a chropowata powierzchnia, więc sam chwyt jest pewniejszy. Dodatkowo poprzez nałożenie skóry na plecy realme GT firma wyraźnie zmniejszyła skok aparatu, do którego mogłoby się wydawać, że powinniśmy już się przyzwyczajać. Przedostatni aspekt sprowadza się do wysokich temperatur. Tych praktycznie nie czuć na tym materiale, co po części jest związane z udanym systemem chłodzenia. Na koniec brak widocznych zabrudzeń – pod każdym kątem.

Czym dokładnie jest skóra realme GT?

ananas pinatex realme gt 5g

realme GT w wydaniu Racing Yellow tak właściwie został wykonany ze skóry wegańskiej. Mówimy o odmianie, która nazywa się Pinatex i jest wykonywana z włókien liści ananasa. W uprawie tych roślin liście są odpadem, więc dodatkowa możliwość ich wykorzystania to wyjątkowa zaleta na wielu płaszczyznach. Będąc bardziej precyzyjnym, z liści ananasa pozyskuje się włókna, a odpady przeznacza na nawóz używany w dalszych uprawach. Na jeden metr kwadratowy Pinatexu potrzebnych jest 480 liści, co przekłada się na około 16 ananasów. Tym samym jest to ekologiczny materiał, który można określić również mianem wegańskim. Oczywiście całość jest biodegradowalna.

Nie musimy słono płacić, aby smartfon się wyróżniał

realme GT 5G recenzja test

Niektórzy mogliby pomyśleć, że aby się wyróżnić, to trzeba sporo zapłacić. Jednak nie w przypadku realme GT, gdyż jest to najtańszy flagowiec na rynku. Jego cena zaczyna się od 2299 złotych za szklaną odmianę 8/128 GB, choć już we wtorek kupicie ją w specjalnej promocji. Decydując się na omawianą wersję ze skórą, otrzymamy także więcej pamięci operacyjnej i tej na nasze pliki w cenie 2499 złotych. Tym sposobem nie jest to kwota, która odrzuca, pamiętając, że na pokładzie mamy najmocniejsze podzespoły. Jak sprawdza się smartfon na co dzień? Tego dowiecie się z naszej recenzji realme GT.

Zobacz też: Kiedy Twój smartfon realme otrzyma aktualizację do Androida 11?

Tradycyjnie na koniec pytanie do Was – czy zwracacie uwagę na to, jak smartfon wygląda? Przykładacie uwagę do tego, z jakich materiałów został wykonany i jak wszystko jest spasowane ze sobą? Czy też należycie do grupy, dla której liczy się wnętrze w postaci podzespołów?

Wpis powstał we współpracy z marką realme

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy