Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami autorzy. Dodatkowo w przypadku niektórych osób może być już za późno, aby łatwo skorzystać z prawa do zapomnienia. Jednak od czego jest sztuczna inteligencja i BSafer.pl? To usługa, która pomoże zadbać o naszą tożsamość – nie tylko w Sieci.

Bsafer.pl pomoże Ci zadbać o Twoje dane osobowe

bsafer.pl ochrona danych osobowych

Wiele osób nieświadomie podpisuje zgody na przetwarzanie danych osobowych – często bez świadomości, co to w ogóle oznacza. Kumulując wiele takich zgód, jesteśmy narażeni nie tylko na nękanie telemarketerów, ale także na atak hakerski. W jaki sposób? Wystarczy, że jedna firma niezbyt dokładnie przyłoży się do ochrony swojej bazy danych i w ten sposób informacje o nas mogą posłużyć do celów, z którymi nie chcielibyśmy być wiązani. To przykład jeden z wielu, więc przyjrzyjmy się, co potrafi BSafer.pl.

Po udzieleniu odpowiednio wyjaśnionych zgód otrzymujemy narzędzie między innymi do śledzenia firm i instytucji, które przetwarzają nasze dane osobowe. Przy okazji dostajemy również profity za świadome udostępnianie informacji o sobie – wielokrotnie powtarza się, że są one warte zdecydowanie więcej niż rachunek obniżony o 5 złotych.

Zobacz też: Jeśli kupować VPN, to właśnie teraz – w promocji od Surfshark.

Jak to wszystko działa? Wszystko dokładnie przedstawił i omówił Kamil w filmie, który możecie obejrzeć powyżej. Niemniej jestem ciekawy, jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie? Czy spotkaliście się z sytuacją, gdy dane osobowe zostały wykorzystane w niepowołany sposób? Jesteście w pełni świadomi, komu, jakich praw udzielacie i w jakim celu?

Źródło: Bsafer.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.