ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO Max Play

Cena HBO Max w Play idzie w górę – od lipca niewielka, ale jednak podwyżka

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Cena HBO Max w Play niedługo pójdzie w górę. Wprawdzie podwyżka nie będzie gigantyczna, ale już w skali roku może być zauważalna. Warto jednak dodać, że cena promocyjna na HBO Max, z której korzystało się od samej platformy, pozostaje bez zmian. Oczywiście osoby korzystające z usług połączonych w Play będą mogły zrezygnować, ale to i tak małe pocieszenie.

Cena HBO Max w Play – od lipca podwyżka

cena HBO Max Play podwyżka lipiec 2022

Wygląda na to, że Play zaczął rozsyłać do swoich klientów informacje o planowanej zmianie cen. Ta dotyczyć ma pakietu usług HBO z HBO Max, która wcześniej wynosiła 25 złotych miesięcznie. Od 10 lipca 2022 roku cena takiego pakietu zostanie podniesiona do 30 złotych miesięcznie, czyli mamy 5 złotych więcej doliczonych do rachunku. Na stronie Play nowa cena jest już zresztą widoczna. Jak informuje Play, podwyżka spowodowana jest tym, że właściciel kanałów HBO podjął decyzję o zmianie zasad rozliczeń z samym Play. Nie wiadomo jeszcze, czy podwyżka tego typu dotknie także innych operatorów w najbliższym czasie. W przesyłanej do klientów wiadomości można przeczytać jeszcze, że od 1 lipca 2022 roku „wszystkie treści HBO na żądanie będą dostępne wyłącznie w serwisie HBO Max”.

Zapewne wiele osób poczuje się przez taką podwyżkę oszukanych, ponieważ HBO Max wchodząc do Polski obiecywało obniżkę subskrypcji „na zawsze”. Oczywiście pod warunkiem ciągłości jej opłacania, a wtedy za miesięczny dostęp płaci się 19,99 złotych. I to dalej obowiązuje, ale ta oferta skierowana była do osób, które dostęp wykupiły bezpośrednio na stronie HBO Max czy w aplikacji. Oferty łączone, które bierze się od jakiegoś operatora, to już zupełnie co innego. I jak widać na przykładzie Play, ceny mogą pójść w górę i to dość szybko. W końcu HBO Max debiutowało w naszym kraju na początku marca, a mamy dopiero czerwiec.

Oczywiście bardziej opłacalną opcją jest korzystanie z oferty HBO Max bezpośrednio od platformy, a przynajmniej tak byłoby, gdyby skorzystało się z promocji. Obecnie HBO Max kosztuje normalnie 29,99 złotych miesięcznie, więc klienci Play będą po prostu płacić praktycznie tyle samo, co ci, którzy z promocji nie skorzystali. Jeżeli jeszcze nie dostaliście maila od Play, to zapewne niedługo taki znajdzie się w waszej skrzynce odbiorczej.

Źródło: Play

Sprawdź najnowsze wpisy