Rozgrywka z Baldur’s Gate 3

Rozgrywka z Baldur’s Gate 3 – wygląda to dziwnie znajomo

2 minuty czytania
Komentarze

Rozgrywka z Baldur’s Gate 3, która została wczoraj zaprezentowana na żywo po raz pierwszy, wygląda przepięknie. Jednak sama gra wygląda też niebezpiecznie znajomo i niektóre jej elementy przypominają poprzednie dziecko Larian Studios, czyli Divinity: Original Sin. Czy to zarzut? Zależy, czego od produkcji się oczekuje.

Pierwsze dwie odsłony Baldur’s Gate, które ukazały się wiele lat temu, dziś mają status kultowych. Przynajmniej w niektórych kręgach, ale to wystarczy do tego, by każda informacja o kontynuacji rozbudzała wyobraźnię graczy. Kiedy Larian Studios potwierdziło, że zamierza stworzyć trzecią odsłonę serii, wiele osób spodziewało się tego, że produkcja będzie „skokiem na kasę”. Czy pierwszy gameplay rozwiewa te wątpliwości. Nie do końca.

Rozgrywka z Baldur’s Gate 3

Prezentacja na PAX od Larian Studios była jedną z tych najbardziej wyczekiwanych, a już na pewno przez wszystkich fanów gatunku RPG. Larian Studios uznawane jest nawet za duchowych spadkobierców Black Isle, ale mają swój styl. Styl, który zapewnił obu częściom Divinity sukces komercyjny. Ten sam styl można zaobserwować w ich kolejnej produkcji. Rozgrywka z Baldur’s Gate 3 nie wywołuje takich emocji, jak można było się spodziewać, ale jest wyjątkowo… poprawna. Trzeba chyba pogodzić się z tym, że niektóre rzeczy się zmieniają i nie ma szans na to, by wyglądały tak, jak w przeszłości.

Zobacz też: Diablo 4 z nowymi szczegółami

Rozgrywka z Baldur’s Gate 3 pokazuje dokładnie to, do czego Larian Studios przyzwyczaiło graczy w swoim Divinity. Mocno rozbudowany system walki, ale dający graczowi duże pole do manewru. Jeżeli będzie miał on ochotę się wyróżnić i wymyślić coś nieszablonowego, to system mu na to pozwoli. Widać jednak, że przed studiem jeszcze sporo pracy. Pod sam koniec materiału widać nawet jak gra się lekko psuje, ale pamiętajmy, że to jeszcze wstępna wersja. Tytuł ma pojawić się na Steam jako Wczesny Dostęp, więc gracze będą mogli dzielić się swoimi uwagami ze studiem. I miejmy nadzieję, że to ich posłucha.

Źródło: Larian Studios / YouTube

Motyw