Premiera Baldur’s Gate 3

Premiera Baldur’s Gate 3 na Steam coraz bliżej

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Premiera Baldur’s Gate 3 ma odbyć się jeszcze w tym roku, a tak przynajmniej wynika z informacji od Hasbro. Firma trochę pośpieszyła się z ich ujawnieniem, ale niestety więcej szczegółów na razie nie powiedziano. Za to już za parę dni powinniśmy wiedzieć o produkcji znacznie więcej, bo planowane jest specjalne wydarzenie, na którym pojawi się również tajemniczy gość.

Larian Studios dawkuje informacje o tym, co dzieje się z przygotowywaną przez nich produkcją. Od kiedy poinformowano o tym, że powstaje kolejna część Wrót Baldura, firma niespecjalnie dzieliła się postępami w pracach. Nie powinno to dziwić, bo w końcu ciąży na nich ogromna odpowiedzialność. Mają zmierzyć się z kultowym tytułem, do którego powrót po latach może być bardzo ciężki.

Premiera Baldur’s Gate 3 w 2020?

Wiadomość o tym, że premiera Baldur’s Gate 3 odbędzie się jeszcze w tym roku także nie „wypłynęła” od Larian Studios. Hasbro zdradziło ją podczas wydarzenia w Nowym Jorku, a dodatkowo powiedziano, że produkcja pojawi się we Wczesnym Dostępnie na Steam. Nie podano jednak konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić, ale szanse na to, że wrócimy niebawem do kultowych krain, są całkiem spore. Martwić może trochę to, że będzie to Wczesny Dostęp, czyli produkcja dalej może zawierać sporo błędów. To może zniechęcić pierwszych odbiorców, ale nie ma co jeszcze wyrokować.

Zobacz też: Sony Xperia 1 II oficjalnie – flagowiec jak marzenie

Larian Studios nie zamierza jednak zostawiać fanów na lodzie i już na 27 lutego zaplanowało specjalnie wydarzenie. To odbędzie się podczas targów PAX East w Bostonie. Ma zostać zaprezentowany stream z produkcji, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Dodatkowo został zaproszony gość specjalny, ale studio nie powiedziało, kto to może być. I o ile premiera Baldur’s Gate 3 na Steam odbędzie się jeszcze w tym roku (oby), to na pełnoprawną wersję zapewne przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 2021. Miejmy nadzieję, że będzie warto.

Źródło: Larian Studios / IGN

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy