Gal Gadot Kleopatra

Gal Gadot jako Kleopatra w filmie reżyserki „Wonder Woman”

2 minuty czytania
Komentarze

Gal Gadot wystąpi w roli legendarnej królowej Egiptu Kleopatry. Aktorka ponownie spotka się na planie z Patty Jenkins, która wyreżyserowała dwa filmy o Wonder Woman z Gadot w tytułowej roli. Prawa do realizacji projektu pozyskała wytwórnia Paramount Pictures. 

Filmy o Kleopatrze to spory rozdział w historii Hollywood

Kleopatra to postać, która od zawsze pociągała filmowców. Trudno się dziwić, w końcu to kobieta, która rządziła ogromnym królestwem i była związana z Juliuszem Cezarem i Markiem Antoniuszem. Do najsłynniejszych filmowych biografii Kleopatry należą filmy z 1934 roku z Claudette Colbert, a przede wszystkim wystawne widowisko z 1963 roku, w którym wystąpili Elizabeth Taylor i Richard Burton. Czterogodzinna superprodukcja okazała się tak kosztowna, że omal nie doprowadziła do bankructwa wytwórni  20th Century Fox.

Czytaj też: Pojawił się pełny zwiastun serialu „The Stand” na podstawie powieści Stephena Kinga

Jako ostatnia za historię Kleopatry zabrała się stacja Hallmark, która 21 lat temu przygotowała telewizyjną wersję opowieści o tej postaci. W kolejnych latach w Hollywood krążyło wiele projektów na ten temat. Jednym z nich był pomysł Sony, w którym różnych momentach w tytułowej roli były obsadzone m.in. Angelina Jolie i Lady Gaga

Gal Gadot była już Wonder Woman, teraz wystąpi jako Kleopatra

 

Paramount Pictures zdobyło prawa do projektu, uprzedzając zakusy m.in. Apple’a, Universalu, Warner Bros. i Netflixa. Oprócz informacji o obsadzie głównej roli i nazwisku reżyserki podano też, że za scenariusz będzie odpowiadać Laeta Kalogridis („Wyspa tajemnic”). 

Czytaj też: „Wonder Woman 1984” trafi w końcu do kin, czy na VoD? Reżyserka zabrała głos

Gal Gadot to 35-letnia aktorka i modelka pochodząca z Izraela. W jej dotychczasowej filmografii najważniejszą rolą jest postać Diany Prince/Wonder Woman w filmach DC. Gadot wystąpiła też m.in. w serii „Szybcy i wściekli”. W planie filmowych premier na 2020 rok są jeszcze dwa tytuły z jej udziałem: „Śmierć na Nilu” i „Wonder Woman 1984”. Oba mają mieć premierę w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Pojawiają się jednak pogłoski, że ten drugi film może pojawić się w kinach dopiero w przyszłym roku. 

Źródło: Deadline.com

Motyw