„Wonder Woman 1984” VoD

„Wonder Woman 1984” trafi w końcu do kin, czy na VoD? Reżyserka zabrała głos

2 minuty czytania
Komentarze

Patty Jenkins, reżyserka „Wonder Woman 1984”, mówiła w wywiadzie, czy jej film trafi od razu do serwisów VoD i jaka przyszłość czeka kina.

„Chodzenie do kina możemy stracić na zawsze” – ostrzega Jenkins

Reżyserka w wywiadzie dla agencji Reutera alarmuje, że bezpowrotnie możemy stracić chodzenie do kina. Patty Jenkins jest jedną z kilkudziesięciu hollywoodzkich twórców, którzy apelują do rządu Stanów Zjednoczonych o zapewnienie branży kinowej wsparcia finansowego. Reżyserka ostrzega, że bez tego stuletnia tradycja chodzenia do kina może zniknąć z amerykańskiej kultury. „Jeżeli zamkniemy kina, to będzie to nieodwracalny proces” – powiedziała Jenkins. 

Czytaj też: Premiera „Jurassic World: Dominion” przesunięta, choć film powstaje bez zakłóceń

Reuters przypomina, że w wielu krajach frekwencja w kinach z każdym tygodniem się poprawia, ale rynek amerykański nadal boryka się z problemami. Grupa Cineworld zamyka na czas nieokreślony kina sieci Regal. Organizacja National Association of Theatre Owners szacuje, że aż 69 proc. małych i średnich kin w USA może zostać zmuszonych do ogłoszenia upadłości lub zamknięcia na stałe. Patty Jenkins uważa, że powszechne zamykanie kin doprowadziłoby hollywoodzkie studia do zaprzestania inwestowania w filmy przeznaczone do dystrybucji na wielkim ekranie. Wówczas jedyną alternatywą byłby streaming. 

„Wonder Woman 1984” pojawi się od razu w serwisach VoD?

Nie sądzę, aby ktokolwiek z nas chciał żyć w świecie, w którym jedyną opcją zabrania dzieci na film, jest wizyta we własnym salonie i nie ma możliwości spędzenia randki w kinie” – powiedziała Jenkins. W tym roku wiele hollywoodzkich filmów, w tym np. „Mulan”, trafiło bezpośrednio do streamingu. Jenkins powiedziała, że ta opcja nie wchodzi w grę w przypadku jej produkcji „Wonder Woman 1984”. Pierwszy film z Gal Gadot w tytułowej roli zarobił na całym świecie 822 mln dol. Druga część ma trafić na ekrany kin w tegoroczne Boże Narodzenie. Jenkins zapewniła, że obserwuje postęp pandemii i ma nadzieję, że premiera „Wonder Woman 1984” może doprowadzić do powrotu widzów do kin i pozwolić im na ucieczkę od codzienności. 

Źródło: Reuters

Motyw