Tablica z logo "Techland" otoczona zielonymi paprociami.

Koniec pracy zdalnej w Techlandzie. Tylko dyrektor zasłużył na ludzkie traktowanie

3 minuty czytania
Komentarze

Trudno w obecnej chwili lubić Techland. Minął niecały rok od momentu, w którym polskie studio zostało przejęte przez chiński Tencent, a portale plotkarskie nie mogły przestać pisać o hucznych, 51. urodzinach Pawła Marchewki (byłego właściciela i obecnego dyrektora generalnego wrocławskiej firmy) z celebrytami na francuskim Lazurowym Wybrzeżu.

W tym ostatnim nie byłoby nawet nic złego, gdyby nie niefortunny splot przypadków. W podobnym czasie Techland przekazał pracownikom, że kończy się możliwość pełnej pracy zdalnej nawet dla osób, które mieszkają za granicami Polski.

Praca zdalna? To nie w Techlandzie

Dying Light 2
Dying Light 2: Stay Human (2022) to ostatnia produkcja wrocławskiego studia. Została przyjęta dość ciepło, 76 / 100 punktów na OpenCritic. Fot. Techland / materiały prasowe

Jak donosi Grzegorz Burtan z CD-Action, najbardziej zbulwersował pracowników studia sposób, w jaki korporacja ich poinformowała o likwidacji swobodnej pracy zdalnej. Team leaderzy mieli też dowiedzieć się o tym na 24 godziny przed wprowadzeniem decyzji w życie, a kierownictwo nie podało żadnych racjonalnych argumentów za rezygnacją z pracy zdalnej.

Największym kuriozum jest sytuacja osób, które mieszkają za granicą. Także one będą zobowiązane do przyjazdu na 8 dni co 2 miesiące. Redakcja CD-Action skontaktowała się z wrocławskim studiem, a to potwierdziło swoje plany.

Ostatnio ogłosiliśmy plany mające na celu umocnienie współpracy w zespole. Choć tryb pracy zdalnej nadal pozostaje dostępny dla naszych pracowników, w przypadku większości stanowisk przechodzimy na model hybrydowy lub stałą obecność w jednej z siedzib studia.

Osoby mieszkające niedaleko naszych biur zostaną poproszone o pracę na miejscu przez 3 dni w tygodniu. Osoby z zagranicy proszone są natomiast o regularne wizyty w biurach w celu budowy silniejszych relacji ze współpracownikami.

Rozumiemy, że to duża zmiana i wszyscy w Techlandzie mają opcję pracy z domu na żądanie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dopiero rozpoczęliśmy proces zmiany organizacji pracy i staramy się, by okres przejściowy był jak najbardziej płynny, a każdy pracownik otrzymał wsparcie o indywidualnym charakterze.

Biuro prasowe Techland, wypowiedź dla CD-Action

Techland robi wszystko, aby stracić resztki sympatii graczy

Premierowy zwiastun Dying Light 2: Stay Human.

Grzegorz Burtan w swoim tekście zauważa również, że zwiększona liczba pracowników w biurach (warszawskim i wrocławskim) może spowodować problemy natury sanitarnej. Nawet gdy na miejscu pracowało 70 osób, miały pojawiać się kolejki do łazienek. Jak w warszawskim biurze ma się zmieścić nieco mniej niż 200 osób, skoro są już problemy przy dwukrotnie mniejszej liczbie?

Techland ma również na sobie krzywe spojrzenia inwestorów. Spółka miała w 2023 r. stratę 90 mln złotych, a jej przychody rok do roku spadły do 229 mln złotych, czyli pięciokrotnie.

Studio obecnie pracuje nad grą fantasy w otwartym świecie, ogłoszono to niedługo po premierze Dying Light 2: Stay Human, w maju 2022 r. Zanim jednak tytuł ujrzy światło dzienne, czeka nas pewnie mnóstwo odejść ważnych postaci z firmy (przez brak pracy zdalnej) i kilka hucznych imprez urodzinowych Pawła Marchewki. Wszystkiego najlepszego!

Źródło: CD-Action, Zdjęcie otwierające: Techland / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw