Aktor w kostiumie stoi na pustyni obok reżysera oglądającego ekran.
LINKI AFILIACYJNE

Denis Villeneuve nakręci kolejny film science fiction. Po Diunie przyszła pora na nową ekranizację

2 minuty czytania
Komentarze

Po potężnym sukcesie dwóch filmów z serii Diuna, Denis Villeneuve stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych reżyserów w Hollywood. O usługi Kanadyjczyka zabiegają przede wszystkim producenci działający w gatunku science fiction. Okazuje się, że jednemu z nich udało przekonać się Villeneuve’a do wyreżyserowania adaptacji popularnej powieści.

Denis Villeneuve uczestniczy w nowym projekcie

Denis Villeneuve na Comic-Con
Fot. Gage Skidmore / Wikimedia Commons

Bez dwóch zdań Denis Villeneuve ma dryg do reżyserowania filmów na podstawie powieści, czego idealnym przykładem jest seria Diuna. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że Kanadyjczyk już wkrótce weźmie na tapet kolejny projekt oparty o kultową powieść science fiction.

Tym razem ma to być film, którego scenariusz powstaje na podstawie książki I’m Waiting For You autorstwa Koreanki Kim Bo-Young. Powieść składa się z czterech opowiadań, a głównym punktem fabuły jest historia miłosna osadzona w latach 80. XXI wieku.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Villeneuve może przebierać w ofertach, jednak to właśnie adaptacja I’m Waiting For You ma wzbudzać w Kanadyjczyku najwięcej emocji. Niestety wszelkie pozostałe szczegóły dotyczące projektu pozostają nieznane.

Diuna wciąż największym hitem reżysera

Kadr z filmu Diuna. Młody mężczyzna o ciemnych kręconych włosach, trzymający miecz tuż nad swoją głową w geście ochronnym, ubrany w ciemnozielony pancerz, na tle rozmytego beżowego otoczenia.
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Mimo ogromnego potencjału kolejnych projektów Denisa Villeneuve wszystko wskazuje na to, że na długo jego największym hitem pozostanie Diuna 2. Film, który zadebiutował w marcu tego roku, zarobił już blisko 712 milionów dolarów na całym świecie. Gdy do tego wyniku dodamy jeszcze równie imponujące 407 milionów dolarów zainkasowane za pierwszą Diunę z 2021 roku, w rezultacie otrzymamy wpływy w wysokości 1,1 miliarda dolarów w ciągu niespełna trzech lat.

Niemniej pamiętajmy, że Denis Villeneuve na swoim koncie ma również wyreżyserowanie takich tytułów jak Blade Runner 2049 czy Labirynt. Wkrótce lista hitów, za którymi stoi Kanadyjczyk, wzmocni się o trzecią odsłonę serii Diuna oraz omawianą wyżej ekranizację I’m Waiting For You od Kim Bo-Young.

Super, że przeczytałeś artykuł. Potrzebujemy jeszcze chwili twojej uwagi. Jeśli lubisz sport i cenisz wypoczynek, wypełnij naszą ankietę o oglądaniu transmisji i pomóż nam poznać preferencje Polaków. Twoja opinia jest dla nas bezcenna!

Źródło: World of Reel. Zdjęcie otwierające: Niko Tavernise / Warner Bros. Pictures

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw