Denis Villeneuve na Comic-Con
LINKI AFILIACYJNE

Denis Villeneuve pracuje nad nowym projektem. Diuna 3 zaczyna nabierać kształtów

2 minuty czytania
Komentarze

Bez cienia wątpliwości Denis Villeneuve jest aktualnie jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Reżyser pierwszej i drugiej części Diuny zabłysnął swoim unikalnym podejściem do gatunku science fiction, co otworzyło mu drzwi do pracy nad kolejnymi projektami. Wśród nich znajduje się także Diuna 3.

Denis Villeneuve rozmawia o Nuclear War: A Scenario

Zdjęcie słonecznej erupcji, pokazujące intensywne plamy światła i strumienie energii na tle żarzącej się powierzchni Słońca. Efektem jest rozbłysk słoneczny
Fot. wikimedia commons/CC 2.0/NASA Goddard Space Flight Center

Diuna 2 podbija kina, a to samo z księgarniami robi Nuclear War: A Scenario. O ile pierwszego z tytułów raczej nie trzeba przedstawiać, o tyle drugi z nich to książka, która porusza temat hipotetycznej wojny nuklearnej na Ziemi. Autorka hitu – Annie Jacobsen – szybko sprzedała prawa do ekranizacji swojego dzieła korporacji Legendary Entertainment.

Aktualnie firma, która regularnie współpracuje z największymi amerykańskimi studiami filmowymi, jest na etapie poszukiwania reżysera, który podjąłby się zekranizowania Nuclear War: A Scenario. Wszystko wskazuje na to, że to zadanie może przypaść Denisowi Villeneuve. Kanadyjczyk jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Legendary Entertainment.

Zgodnie z opiniami ekspertów film Nuclear War: A Scenario ma pełne prawo konkurować z Oppenheimerem Christophera Nolana. W końcu oba tytułu zgłębiają bardzo podobne tematy, jednak w przypadku książki jest ona oparta przede wszystkim na wywiadach z naukowcami i ekspertami.

Diuna 3 również znajduje się na horyzoncie

Kadr z filmu Diuna. Młody mężczyzna o ciemnych kręconych włosach, trzymający miecz tuż nad swoją głową w geście ochronnym, ubrany w ciemnozielony pancerz, na tle rozmytego beżowego otoczenia.
Fot. Warner Bros., materiały prasowe

Bardzo możliwe, że Denis Villeneuve podejmie się wyreżyserowania Nuclear War: A Scenario, jednak już teraz wiemy, że nie wydarzy się to w pierwszej kolejności. Oczkiem w głowie Kanadyjczyka jest bowiem Diuna 3, która powstaje pod oficjalnym tytułem Mesjasz Diuny. Niestety na ten moment nie znamy szczegółów dotyczących projektu.

Film zadebiutuje dopiero za kilka lat (najprawdopodobniej w 2026 lub 2027 roku), jednak już teraz możemy być przekonani, że Denis Villeneuve wraz ze swoim zespołem nie zejdzie poniżej poziomu wyznaczonego przez pierwszą i drugą Diunę. Jeśli chcecie nadrobić te tytuły – nowszy z nich wciąż obejrzycie w kinach, a starszy od lat jest dostępny w streamingu. W związku z tym pozwólcie, że odeślę was do naszego poradnika dotyczącego tego, ile kosztuje HBO Max w 2024 roku. Zaznaczmy bowiem, że to właśnie na platformie od Warner Bros. obejrzycie hitową produkcję.

Źródło: Deadline. Zdjęcie otwierające: Gage Skidmore / Wikimedia Commons

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw