Konsola PlayStation 2 z otwartą pokrywą, z płytą w napędzie, kontrolerem i kartą pamięci. Days of Play 2024 odświeżą ten sprzęt

Klasyki z PS2 wreszcie zadebiutują na PS5. Startuje Days of Play 2024

3 minuty czytania
Komentarze

Ogłoszenia na temat Days of Play 2024 spodziewaliśmy się już od kilku dni, ale nie sądziłem, że wieści te będą tak dobre. Pierwsze gry z PlayStation 2 w końcu zawitają na PS5, prawie 2 lata po wprowadzeniu klasycznego katalogu tytułów do PlayStation Plus Premium. A to zaledwie wierzchołek góry atrakcji, jakie czekają na nas w najbliższych dniach.

Jakie gry z PS2 zadebiutują na PS5 i PS4 z okazji Days of Play 2024?

Katalog klasyków PS2 dostępny na PlayStation Plus Premium. Okładki gier: Tomb Raider Legend, Sly Cooper i Star Wars The Clone Wars., z okazji Days of Play 2024
Fot. Sony / materiały prasowe

Dokładnie 11 czerwca 2024 r., subskrybenci PlayStation Plus Premium (70 złotych miesięcznie lub 630 złotych rocznie) będą mogli zagrać w 3 nowe klasyki z PlayStation 2: Tomb Raider: Legenda (2006), Sly Racoon (2002) oraz Star Wars: Clone Wars (2002).

Jak na pierwsze trzy tytuły to zaskakująco mocna kolekcja i miejmy nadzieję, że studio odpowiedzialne za tę emulację, Implicit Conversions, dowiezie i tu zarówno tytułu w wersji PAL, jak i NTSC-U, z możliwością wyboru w menu emulatora.

Poznaliśmy gry w PS Plus na czerwiec. Same niespodzianki

Plansz grafika przedstawiajaca okładki gier SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake, Streets of Rage 4 i AEW: Fight Forever, z tekstem "June Monthly Games" oraz logo PlayStation Plus.
Fot. Sony / materiały prasowe

Dowiedzieliśmy się również, że 4 czerwca 2024 r. do PS Plus Essential trafią następujące gry:

Subskrybenci PlayStation Plus Extra zagrają dodatkowo w:

  • Dredge (dostępne od 29 maja)
  • Lego Marvel Super Heroes 2 (dostępne od 31 maja)
  • Cricket 24 (dostępne od 5 czerwca)
  • Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition (dostępne od 7 czerwca)

Żeby było zabawniej, Sony zdecydowało się na udostępnienie wybranych gier z PlayStation VR2, ekskluzywnie dla subskrybentów PlayStation Plus Premium, od 6 czerwca:

  • Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord
  • Walkabout Mini Golf
  • Synth Riders
  • Before Your Eyes 
  • The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapters 1 & 2 

Zniżki na subskrypcje PlayStation Plus z okazji Days of Play 2024

Karta podarunkowa PlayStation Plus na 12 miesięcy jest wyjmowana z wystawki w sklepie z elektroniką.
Fot. Depositphotos.com / Oleksandr_UA

Dowiedzieliśmy się również, że osoby niemające aktywnej subskrypcji PlayStation Plus, będą mogły zaoszczędzić 30% na zakupie rocznego, dowolnego pakietu. Aktualni użytkownicy dostaną jedynie 25% zniżki na próg Extra, a przynajmniej tak twierdzi na blogu.

29 maja będzie jasne, jak naprawdę wygląda pełny układ promocji w tym zakresie. Gdyby tego było mało, na PlayStation Store pojawi się mnóstwo wyprzedaży na gry z PS4 i PS5.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: PlayStation. Zdjęcie otwierające: Interneteable / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw