LINKI AFILIACYJNE

FIFA 2K25 to kwestia czasu. 2K porozumiało się z federacją FIFA

3 minuty czytania
Komentarze

Po tym, jak EA Sports rozstało się z federacją FIFA i powołało do życia serię EA Sports FC, raczej nikt z nas nie spodziewał się, że wspomniana przed chwilą organizacja tak szybko znajdzie zastępstwo dla amerykańskiego dewelopera. Okazuje się bowiem, że powtarzające się od miesięcy plotki są prawdą, a FIFA 2K25 wcale nie jest odległym tematem.

FIFA 2K25 w drodze? Grę potwierdzają kolejni insiderzy

Zrzut ekranu z gry FIFA 21 przedstawiający wirtualnego piłkarza w stroju Paris Saint-Germain na tle stadionu.
Fot. EA / materiały prasowe

Cofnijmy się do drugiej połowy 2022 roku. Wówczas Electronic Arts do spółki z federacją FIFA wydało na rynek ostatnią grę z piłkarskiej serii FIFA. Rok później na rynku zadebiutował cykl EA Sports FC tworzony tylko i wyłącznie przez amerykańskiego dewelopera. Taki stan rzeczy spowodował, że futbolowa organizacja została tylko i wyłącznie z prawami do wspomnianej przed chwilą nazwy.

Już wtedy w internecie krążyły pierwsze plotki dotyczące planów Gianniego Infantino (prezydent FIFA) na rozwijanie serii FIFA z innym producentem. Najczęściej powtarzającą się nazwą było studio 2K, jednak po wielu głośnych doniesieniach sprawa szybko ucichła.

Rok później okazuje się jednak, że ówczesne plotki wcale nie mijały się z prawdą, co potwierdzają jedni z najlepiej poinformowanych insiderów w kontekście studia 2K.

2K zdobyło oficjalną licencję od federacji na stworzenie kolejnej gry wideo FIFA!
Współpraca została potwierdzona, a 2K będzie pracować nad nową serią gier piłkarskich.
Premiera gry FIFA 2K25 planowana jest na ten rok, czyli w sam raz na Mistrzostwa Świata 2026!

MohPlay Inc na platformie X
2K zyskało oficjalną licencję FIFA na stworzenie nowej gry wideo FIFA! Gra FIFA 2K25 zadebiutuje w tym roku, tuż przed FIFA World Cup 2K26!
Fot. X / zrzut ekranu

Co 2K zaoferuje kultowej serii?

Mimo głośnych zapowiedzi wiele osób wciąż wątpi, że FIFA 2K25 zdąży zadebiutować jeszcze w tym roku. W końcu EA Sports FC 25 swoją premierę zaliczy zapewne na przełomie września i października, więc konkurencja z 2K musiałaby spiąć cały projekt w zaledwie cztery miesiące.

Biorąc pod uwagę, że wciąż nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych potwierdzeń, bardziej realne wydaje się zadebiutowanie serii FIFA 2K w 2025 roku. Wówczas federacja piłkarska oraz studio 2K mogłyby podpiąć się pod mundial rozgrywany w 2026 roku, przy okazji blokując licencję na ten turniej dla konkurencji z Electronic Arts.

Niemniej co by się nie działo – wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na rynku gier piłkarskich zrobi się naprawdę tłoczno, co z pewnością jest bardzo dobrą wiadomością dla graczy. Tak się bowiem składa, że monopol, który przez lata miało w swojej garści studio EA Sports przyczynił się do widocznego obniżenia lotów przez deweloperów zza oceanu. Mocna konkurencja może sprawić, że obie serie będą wzajemnie pchać się do przodu, tak jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu przy okazji rywalizacji FIFA z Pro Evolution Soccer.

Jeśli powyższe tytułu sprawiły, że zatęskniliście za grami z dzieciństwa, już teraz odsyłam do naszych tekstów poświęconych kultowym produkcjom sprzed lat.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczących ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: X. Zdjęcie otwierające: Borys Francuz / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw