Plakat serialu "The Lord of the Rings: The Rings of Power" z trzema różnymi postaciami, każda trzymająca inny przedmiot.
LINKI AFILIACYJNE

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy sezon drugi z pierwszym zwiastunem

3 minuty czytania
Komentarze

Tajemnicą poliszynela jest to, że serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy nie cieszy się zbyt dużą renomą wśród fanów uniwersum stworzonego przez J.R.R. Tolkien. Niemniej Amazon Prime Video nie zwalnia tempa i już teraz zaprezentował nam pierwszy zwiastun drugiego sezonu serialu.

Drugi sezon serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy już w sierpniu

Władca Pierścieni Pierścienie władzy aktorzy na planie serialu
Fot. Amazon / materiały prasowe

Po niezbyt ciepłym przyjęciu pierwszego sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy mogło się wydawać, że Amazon po cichu zrezygnuje z produkcji kolejnej odsłony. Niemniej wyjątkowo szybko, ponieważ jeszcze przed emisją ostatniego odcinka, dowiedzieliśmy się, że Prime Video stworzy także drugi sezon serialu.

Projekt długo był trzymany w tajemnicy, jednak dziś do sieci trafił pierwszy zwiastun drugiego sezonu Pierścieni Władzy. Co najważniejsze przy tej okazji poznaliśmy także datę debiutu nowej puli odcinków, którą Amazon zaplanował na 29 sierpnia tego roku.

Zwiastun drugiego sezonu serialu Pierścienie Władzy.

W drugim sezonie serialu zobaczymy dużo znajomych twarzy z Cynthią Addai-Robinson na czele. Jednakże Amazon zdecydował się także wzmocnić obsadę o kilka nowych nazwisk. Wśród aktorów i aktorek debiutujących w uniwersum Władcy Pierścieni znajdziemy Tanyę Moodie, Ciarána Hindsa czy Rory’ego Kinneara.

Czy drugi sezon Pierścieni Władzy zmaże winy pierwszego?

Młody chłopak trzymający tajemniczy artefakt w drewnianej chatce, w klimacie fantasy.
Fot. Amazon / materiały prasowe

Tak jak już wcześniej wspomniałem, pierwszy sezon Pierścieni Władzy przyprawił fanów J.R.R. Tolkien o istny zawrót głowy. Wystarczy wspomnieć, że w serwisie Rotten Tomatoes widzowie wystawili mu średnią ocenę 38/100, a na naszym polskim Filmwebie wynosi ona 5,2/10.

Wszystko wskazuje na to, że Amazon ma przed sobą tylko dwa wyjścia. Mowa tu o totalnym zagrzebaniu się w miernocie lub wyjściu naprzeciw oczekiwaniom widzów i dostarczeniu im pełnokrwistego serialu przygodowego godnego uniwersum Władcy Pierścieni.

Mimo tego, że drugi scenariusz wydaje się mocno życzeniowy, to ostatni sukces Fallouta potwierdza, że Amazon „jak chce, to potrafi”. W związku z tym premiera drugiego sezonu Pierścieni Władzy może przynieść nam nawet więcej emocji niż debiut pierwszego z września 2022 roku.

W oczekiwaniu na sierpniową premierę Amazona bardzo możliwe, że zainteresuje was nasze zestawienie z aktualnym TOP10 Netfliksa. Tam z pewnością znajdziecie kilka alternatyw dla bogatego świata Władcy Pierścieni.

Źródło: Amazon. Zdjęcie otwierające: Amazon / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw