Telewizor wyświetlający logo Ligi Mistrzów UEFA, obok którego znajduje się model pucharu, smartfon i piloty na niebieskim stoliku.
LINKI AFILIACYJNE

Liga Mistrzów w Canal+! Polsat stracił prawa do prestiżowych rozgrywek

2 minuty czytania
Komentarze

[AKTUALIZACJA #1]

Dziś (tj. 22 marca) w mediach społecznościowych Canal+ pojawiła się oficjalna informacja potwierdzająca, że stacja pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski.

[PONIŻEJ ORYGINALNA TREŚĆ NEWSA]

Bez wątpienia żadne inne klubowe rozgrywki nie budzą w fanach futbolu takich emocji jak Liga Mistrzów. W związku z tym spore zamieszanie wzbudziły doniesienia dotyczące tego, że już od przyszłego sezonu polscy kibice obejrzą mecze Champions League (najprawdopodobniej) tylko i wyłącznie w Canal+!

Liga Mistrzów wróci do Canal+ – głośna zmiana tuż za rogiem

Trofeum Liga Mistrzów UEFA na ciemnoniebieskim tle.
Fot. UEFA / materiały prasowe

Tomasz Włodarczyk, czyli redaktor naczelny portalu Meczyki.pl poinformował, że od sezonu 2024/25 mecze Ligi Mistrzów mają być emitowane w Canal+. Podkreślmy, że wcześniej, czyli od rozpoczęcia kampanii 2018/19 wszystkie starcia w ramach tych prestiżowych rozgrywek Polacy mogli obejrzeć tylko i wyłącznie na antenach Polsatu.

Po wielu latach przerwy prawa do transmisji spotkań Ligi Mistrzów ma odzyskać Canal+, które wygrało przetarg na najbliższe trzy sezony. Dla popularnej stacji będzie to kolejne podejście do goszczenia Champions League. Przypomnijmy, że wcześniej Canal+ pokazywało mecze Ligi Mistrzów w latach 2013-2018.

Zobacz też: Sok z żuka 2 na ostatniej prostej. Są kolejne szczegóły o wyczekiwanym sequelu

Co z pozostałymi rozgrywkami UEFA?

Pierwszy plan zdalnego sterowania telewizorem kierowanego w stronę ekranu telewizora wyświetlającego kolorowe ikony aplikacji.
Fot. RasulovS / Depositphotos

Co ciekawe Tomasz Włodarczyk zdradził, że głośna zmiana stacji goszczącej mecze Ligi Mistrzów nie musi być jedyną roszadą, na którą zezwoliła UEFA. Bardzo możliwe, że Polsat przejmie prawa do transmisji rozgrywek Ligi Konferencji oraz Ligi Europy, które aktualnie należą do wycofującego się z polskiego rynku Viaplay.

W praktyce oznacza to, że wkrótce może dojść do potężnych przetasowań na rynku praw do transmisji wydarzeń sportowych. Tymczasem, jeśli wasze zainteresowanie skręcają w kierunku klasycznego streamingu, pozwólcie, że odeślę was do naszego zestawienia z aktualnym TOP10 Netfliksa.

Źródło: Meczyki.pl. Zdjęcie otwierające: UEFA / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw