Kadr z filmu Diuna. Młody mężczyzna o ciemnych kręconych włosach, trzymający miecz tuż nad swoją głową w geście ochronnym, ubrany w ciemnozielony pancerz, na tle rozmytego beżowego otoczenia.
LINKI AFILIACYJNE

Diuna 2 już teraz zarobiła więcej niż pierwsza część serii. Film idzie na rekord

3 minuty czytania
Komentarze

Diuna 2 w zaledwie kilkanaście dni od premiery przebiła dokonania pierwszej części serii w kasach kinowych. Najnowsza produkcja Denisa Villeneuve zarobiła już blisko pół miliarda dolarów, a to jeszcze nie koniec! Już wkrótce możemy stać się świadkami kolejnego wielkiego rekordu w świecie kina.

Diuna 2 przebija poprzednią odsłonę serii – na koncie twórców jest już pół miliarda dolarów

Dwóch bohaterów w futurystycznych strojach stojących na pustyni z unoszącym się pyłem, mężczyzna trzyma miecz w górze, kolorystyka zdjęcia w ciepłych, pomarańczowych tonach. Zdjęcie z Diuna 2 ilustrujące artykuł pt. zapowiedzi filmowe na 2024 rok
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Wielu recenzentów uważa, że Diuna 2 to najlepszy film science-fiction w historii. W związku z taką zachętą do odwiedzenia sal kinowych nie powinno nas dziwić, że druga odsłona nowopowstałej serii już teraz przebiła dokonania pierwszej. Produkcja Denisa Villeneuve może pochwalić się nie tylko lepszymi opiniami, ale także lepszym wynikiem finansowym. Okazuje się, że w ubiegły weekend Diuna 2 wyraźnie przebiła całkowite dokonania pierwszej Diuny w box office.

Przypomnijmy, że film z 2021 roku zarobił 434,8 miliona dolarów, co już wtedy było można uznać za imponujący wynik. Tymczasem druga część serii w ciągi kilkunastu dni od premiery zainkasowała 494,7 miliona dolarów. Naturalnie produkcja nie wycofuje się z kin, więc ta statystyka w najbliższych dniach będzie jedynie rosnąć. W praktyce oznacza to, że już za kilkadziesiąt godzin dwa filmy Denisa Villeneuve sumarycznie mogą przebić magiczną barierę miliarda dolarów.

Dla porównania Diuna Davida Lyncha z 1984 roku zarobiła w kasach kinowych 30 milionów dolarów. W tym miejscu warto, jednak podkreślić, że uwzględniając przelicznik inflacyjny, dziś dałoby nam to około 90 milionów dolarów.

Diuna 2 imponuje – to najlepszy film 2024 roku?

Młody mężczyzna o kręconych włosach i poważnym wyrazie twarzy, ubrany w futurystyczny strój z osłoną na szyi i rurką tlenową na ustach, na rozmytym tle o neutralnych barwach.
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Co ciekawe wielu widzów uważa, że już na początku marca dane było nam obejrzeć najlepszy film 2024 roku, który będzie Diuna 2. Na ten moment tytuł od Denisa Villeneuve jest najlepiej zarabiającą produkcją tego roku, jednak w tym segmencie nie ma zbyt dużej konkurencji. Pewne przetasowania w rankingu mogą przynieść nam premiery filmów ze stajni Marvela.

Uwagę widzów na pewno skradnie Deadpool & Wolverine, który debiutuje 24 lipca tego roku. W oczekiwaniu na tę premierę warto zapoznać się z innymi filmami MCU, które obejrzycie tylko i wyłącznie w Disney+. Jeśli nie jesteście subskrybentami tej platformy streamingowej mamy pewną pomoc. Mowa tu oczywiście o poradniku dotyczącym tego, ile kosztuje Disney+ w 2024 roku.

Źródło: Box Office Mojo. Zdjęcie otwierające: Warner Bros. / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw