Screenshot z gry The Sims 4 na którym widać kilka simów grających na komputerze
LINKI AFILIACYJNE

The Sims 5 z rozwiniętym trybem multiplayer. To ma być całkowicie nowa era dla kultowej serii

2 minuty czytania
Komentarze

Bardzo możliwe, że kody do The Sims 5 będą pierwszymi w historii serii, które ograniczą się tylko do jednego trybu gry. W końcu jak różnego rodzaju komendy mogłyby działać w rozgrywce multiplayer? Dokładnie – wszystko wskazuje na to, że piąta odsłona cyklu symulatorów życia zagwarantuje nam wymarzoną dla wielu graczy nowość.

W The Sims 5 będziesz mógł zagrać razem ze swoimi znajomymi

The Sims 5 z rozwiniętym trybem multiplayer
fot. Steam

Seria The Sims przyzwyczaiła nas do tego, że za każdym razem gdy wychodziła jej nowa część gracze odczuwali niesłychany przeskok pomiędzy poszczególnymi tytułami. Nie inaczej było w przypadku przesiadki z trójki na czwórkę, więc naturalną koleją rzeczy jest to, że fani cykli oczekują powtórki z rozrywki przy okazji zamieniania czwórki na piątkę. Niemniej jak w dzisiejszych czasach zaskoczyć graczy? Okazuje się, że Electronic Arts ma na to sprytny plan.

Szczegóły dotyczące nowości w The Sims 5 przedstawiła Lyndsay Pearson, wiceprezes ds. kreatywnych we franczyzie The Sims. W trakcie rozmowy z Robem Leanem w ramach podcastu „One More Life” kobieta zdradziła, że zespół odpowiedzialny za Projekt Rene (kryptonim The Sims 5) rozwija całkowicie nowy tryb gry, który ma zagwarantować rozgrywkę wieloosobową.

Bez dwóch zdań chcemy wprowadzić tryb wieloosobowy. To nie będzie wielki skok do świata pełnego nieznajomych, a lokalna zabawa w stylu „ty i twoi znajomi chcecie zagrać razem? Bardzo proszę”. Pracujemy nad wielom różnymi smaczkami, które mogą się przyjąć oraz badamy wiele przestrzeni. Wspólna zabawa może przyjąć sporo różnych oblicz.

Lyndsay Pearson, wiceprezes ds. kreatywnych we franczyzie The Sims

Zobacz też: Historia lubi się powtarzać. PlayStation Portal w rękach skalperów, ale Polacy mają lepiej

Co ciekawe w dalszej części rozmowy Pearson powiedziała, że twórcy serii The Sims czerpią inspirację z cyklu Animal Crossing. Przede wszystkim jest to związane ze „świetnym wykorzystaniem małej przestrzeni dla wielu różnych aktywności”. Biorąc pod uwagę zapowiedzi dotyczące Projektu Rene, już teraz możemy spodziewać się, że deweloperzy z Electronic Arts dostarczą nam kawał dobrej gry. Co więcej, będzie to produkcja, która po raz pierwszy w historii serii pozwoli na wspólną zabawę w trybie wieloosobowym.

Źródło: Radio Times

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.