LINKI AFILIACYJNE

Na takie Assassin’s Creed czekałem! Mirage wygląda jak marzenie

3 minuty czytania
Komentarze

Premiera Assassin’s Creed Mirage za pasem, więc nie powinno nas dziwić, że Ubisoft coraz częściej i gęściej reklamuje swoją najnowszą produkcję. Tym razem w sieci pojawił się bardzo obszerny materiał przedstawiający gameplay wyczekiwanego tytułu. Całość jak najbardziej może się podobać, jednak w rozgrywce nie brakuje motywów, które wywołują kontrowersje.

15 minut z Assassin’s Creed Mirage – będzie hit?

Assassin's Creed Mirage może wzbudzić kontrowersje. Oto 15-minutowy gameplay
fot. Ubisoft

5 października 2023 roku to dzień, który może raz na zawsze zmienić sposób postrzegania franczyzy Assassin’s Creed. To właśnie wtedy swoją premierę zaliczy Mirage, czyli spin-off głównej serii fabularnej, stanowiący również wyczekiwany przez wielu graczy powrót do korzeni. Ubisoft zapowiedział bowiem, że omawiany właśnie tytuł nie będzie tak rozbudowany jak Odyssey czy Valhalla, jednak w zamian zaoferuje rozgrywkę zbliżoną do pierwszych odsłon cyklu. Co oznacza to w praktyce?

Cóż, przede wszystkim możemy liczyć na promowanie skradania się oraz istotnych dla serii skrytobójstw. W końcu poprzednie części sygnowane logo Assassin’s Creed przypominały raczej potężne RPG, w których motyw bractwa asasynów, działania w cieniu oraz unikania bezpośredniej walki schodził na drugi plan. Wraz z premierą Mirage — gracze stęsknieni za klimatem „jedynki” lub trylogii z Ezio w roli głównej będą mogli zaliczyć sentymentalną podróż do korzeni serii. Co więcej, zagwarantuje to także fabuła nowej gry, ponieważ jej główna część będzie rozgrywać się w Bagdadzie z 861 roku.

Tak jak już wspomniałem — Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje za trzy tygodnie, więc Ubisoft zdecydowanie chętniej promuje głośny tytuł. Przejaw tego możemy zobaczyć na kanale WccftechPlays, gdzie niedawno pojawił się aż 15-minutowy gameplay z gry. Co ciekawe zapowiedzi dotyczące zwiększenia roli skradania się wcale nie są wyssane z palca. Omawiany właśnie film znajdziecie poniżej.

Zobacz też: Starfield dostanie oficjalną obsługę modów. Ale jest też i zła wiadomość

Oczywiście stworzenie „mniejszego” tytułu podzieliło fanów serii na dwa obozy. Część z nich narzeka na taki stan rzeczy, podczas gdy druga grupa wręcz zakochała się w pomyśle „powrotu do korzeni”. Ostatecznie pierwszą z nich do Mirage może przekonać unikalny gameplay. W końcu, jak mawia klasyk „dobre gry obronią się same”.

Cóż, bez wątpienia premiera Assassin’s Creed Mirage będzie jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w świecie gamingu. Co jednak z osobami, które przegapią je ze względu na nieco „słabszy” sprzęt? Nic straconego, ponieważ dla takich graczy przygotowaliśmy zestawienie z najlepszymi grami na laptopa.

Źródło: WccftechPlays

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw