LINKI AFILIACYJNE

Będzie kontynuacja Ślepnąc od świateł – Żulczyk zaskakuje

2 minuty czytania
Komentarze

Ślepnąc od świateł to jeden z największych hitów ostatnich lat. Powieść autorstwa Jakuba Żulczyka momentalnie podbiła serca czytelników, a niedługo później tego samego wyczynu dokonała jej serialowa ekranizacja od HBO, którą można obejrzeć na HBO Max. Niespełna dekadę po premierze książki, doczekamy się jej bezpośredniej kontynuacji.

Dawno temu w Warszawie – oto kontynuacja Ślepnąc od świateł

Dawno temu w Warszawie – oto kontynuacja Ślepnąc od świateł
fot. Warner Bros. / HBO

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których większym zainteresowaniem cieszą się wszystkie formy audiowizualne, aniżeli klasyczne książki. Niemniej w przypadku Ślepnąć od świateł autorstwa Jakuba Żulczyka możemy mówić o swego rodzaju symbiozie powieści z serialem. Oczywiście podstawą do nakręcania hitowej produkcji był bestseller, który trafił na sklepowe półki w 2014 roku. Okazuje się, że już wkrótce doczekamy się jego bezpośredniej kontynuacji.

Takie informacje potwierdził sam Żulczyk, który za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zaprezentował okładkę Dawno temu w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami autora, powieść ma zadebiutować już 16 października, a w wybranych sklepach ruszyła jej przedsprzedaż.

Nazywa się „Dawno temu w Warszawie” i jest bezpośrednią kontynuacją powieści „Ślepnąc od świateł”. Pisałem ją przez ostatnie dwa lata. Nic Wam nie mówiłem, bo lubię robić niespodzianki. Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo zadowolony. A nawet trochę dumny. Wierzę, że jest to kontynuacja „Ślepnąc” na jaką czekaliście.

Jakub Żulczyk

Mam dla Was nową powieść. Nazywa się "Dawno temu w Warszawie" i jestbezpośrednią kontynuacją powieści "Ślepnąc od…

Posted by Jakub Żulczyk on Monday, September 4, 2023

Zobacz też: Ten serial na Netflix pokochali wszyscy – na kontynuację trochę poczekamy

Oczywiście duża część fanów serialu Ślepnąć od świateł momentalnie powiązała premierę nowej książki Żulczyka z jej ewentualną ekranizacją, która mogłaby stanowić drugi sezon serii od HBO. W tym miejscu warto podkreślić, że już wkrótce hitowa produkcja z Kamilem Nożyńskim, Janem Fryczem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych będzie obchodzić swoje piąte urodziny.

Tymczasem, jeśli jakimś cudem ominęła was potężna fala popularności naszego rodzimego serialu, zaległości możecie nadrobić w serwisie należącym do Warner Bros. W związku z tym pozwolę sobie odesłać was do naszego poradnika poświęconego cenie HBO Max.

Źródło: Jakub Żulczyk (Facebook), fot. Vogue Polska

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.