Counter-Strike 2 grafika promocyjna

Możesz już samemu przetestować CS2. Wystarczy, że spełnisz banalne warunki

2 minuty czytania
Komentarze

Wielka premiera CS2 zbliża się wielkimi krokami. Valve właśnie rozpoczęło kolejną falę „naborów” do beta testów. Co więcej, twórcy gry udostępnili potężną aktualizację, która przybliża nas ostatecznego wyglądu rozgrywki. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas nie lada gratka!

CS2 dostępne dla coraz większej grupy graczy

CS2 dostępne dla coraz większej grupy graczy
Fot. Valve

Bardzo możliwe, że tegoroczna premiera Counter-Strike 2 będzie największym wydarzeniem ostatnich lat w świecie e-sportu. Przypomnijmy bowiem, że nowa wersja popularnej serii FPS-ów zastąpi wysłużone Global Offensive w formie darmowej aktualizacji. Co prawda beta testy omawianego właśnie tytułu trwają od kilku miesięcy, jednak teraz Valve praktycznie całkowicie zwolniło blokady. Możliwość przetestowania CS2 otrzymali bowiem wszyscy gracze posiadający status prime w CS:GO i znajdujący się w regionie, gdzie odbywają się testy.

W praktyce oznacza to, że nową wersję gry na swoje komputery mogą pobrać wszystkie osoby, które kupiły Global Offensive przed grudniem 2018 roku. Wówczas produkcja od Valve przeszła na model free-to-play, a gracze, którzy nabyli tytuł za pieniądze zostali wynagrodzeni właśnie statusem prime, przekładającym się między innymi na matchmaking. Co ciekawe taką weryfikację wciąż można kupić, a w sklepie Steam kosztuje ona 61,95 zł.

Aby skorzystać z zaproszenia do beta testów CS2, należy włączyć CS:GO i kliknąć baner znajdujący się w prawym górnym rogu okna. Wówczas rozpocznie się pobieranie aktualizacji, która waży około 15 GB.

Zobacz też: Starfield – hit na miarę Skyrima czy rozczarowanie? Sprawdź, co mówią recenzje

Okazuje się, że Valve tej nocy przygotowało dla swoich graczy kolejną niespodziankę. Poza zwiększeniem liczby osób z dostępem do beta testów w aktualizacji znalazła się także spora modernizacja rozgrywki. Twórcy dodali między innymi nowy tryb gry (Premier), mapę Inferno oraz 24-rundowe mecze rankingowe. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.

Tymczasem, jeśli wciąż spędzacie czas przy Global Offensive, możliwe, że zainteresuje was nasz poradnik z komendami do CS:GO.

Źródło: Valve / Steam

Motyw