Trailer Assassin’s Creed Valhalla
LINKI AFILIACYJNE

Ubisoft może zamknąć ci konto – co jeśli masz na nim gry i dodatki?

4 minuty czytania
Komentarze

Ubisoft wywołał niemałą burzę w internecie swoimi najnowszymi posunięciami. Mowa tu o rzekomym usuwaniu kont graczy, którzy nie logują się do platformy Ubisoft Connect od dłuższego czasu. Co jednak z osobami, które wydały w serwisie realne pieniądze na gry i dodatki?

Ubisoft zamyka nieużywane konta graczy

Ubisoft zamyka nieużywane konta graczy

Do bardzo ciekawego i jednocześnie kontrowersyjnego wydarzenia doszło w świecie platform dystrybucyjnych gier wideo. Dokładniej mówiąc, mam tu na myśli Ubisoft Connect, czyli serwis należący do popularnego francuskiego dewelopera. Jeden z graczy korzystających z tej usługi opublikował na swoim Twitterze wiadomość, którą otrzymał na adres e-mail. W jej treści znajduje się informacja o możliwości usunięcia konta użytkownika w Ubisoft Connect w ciągu 30 dni ze względu na brak aktywności. Co ważne, gracz otrzymał również link, dzięki któremu mógł szybko powiadomić platformę o tym, aby ta nie usuwała konta. Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy Ubisoft chciał zamknąć konto gracza z powodu braku aktywności.

Tweet szybko rozniósł się po całym internecie, aż w końcu odpowiedział na niego sam Ubisoft. Francuski deweloper podkreślił, że mail to jedynie ostrzeżenie i nikomu nie zależy na tym, aby gracze tracili dostęp do swoich kont oraz zakupów. W związku z tym, aby uniknąć takiego wydarzenia, warto kliknąć link i tym samym poinformować platformę o swojej aktywności.

No hej. Chcieliśmy tylko zaznaczyć, że możesz uniknąć zamknięcia konta, logując się na swoje konto w ciągu 30 dni (od otrzymania wiadomości e-mail widocznej na zdjęciu) i klikając link. Na pewno nie chcemy, abyś stracił dostęp do swoich gier lub konta, więc jeśli masz jakiekolwiek trudności z logowaniem, zgłoś się do pomocy technicznej.

Odpowiedź Ubisoftu na tweet użytkownika PC_enjoyer

Zobacz też: Barbenheimer to nie rodzynek. Te świetne filmy też debiutowały w podobnym czasie

Pomimo dbania Ubisoftu o to, aby konta w usłudze Connect pozostały aktywne, wielu graczy wyraziło ogromne rozczarowanie, a nawet oburzenie faktem, iż deweloper może usunąć konta, na których znajdują się zakupione gry oraz dodatki. Oczywiście mowa tu o przypadku, kiedy dany użytkownik przegapi maila i w ciągu 30 dni nie kliknie linku. W tym miejscu warto uspokoić część czytelników, która błyskawicznie zalogowała się do usługi, aby sprawdzić, czy ich zakupy nie przepadły na dobre.

Ubisoft miał poinformować, że nie będzie usuwać kont, na których w ciągu ostatnich 4 lat dokonano jakichkolwiek zakupów. Kłopot jednak w tym, że na oficjalnej stronie usługi Connect znajduje się jedynie taka informacja:

Na wstępie pragniemy was zapewnić, że Ubisoft nie zamyka automatycznie nieaktywnych kont.
Nasz Regulamin korzystania z usług Ubisoft przewiduje, że w rzadkich przypadkach możemy zamknąć nieaktywne konto, gdy wymagają tego lokalne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Stanie się tak tylko wtedy, gdy będziemy mieli mocne powody, by wierzyć, że dane konto w dalszym ciągu pozostanie nieużywane.
Konto pozostające przez długi czas nieaktywne możemy także zamknąć w ramach procesu konserwacji bazy danych. O rozpoczęciu procesu zamykania nieaktywnego konta jego użytkownik zostanie poinformowany e-mailem.
Jeśli twoje konto zostało oznaczone jako nieaktywne, a nadal pragniesz go używać, możesz anulować zamknięcie swojego konta Ubisoft.

Regulamin

Sprzeczne komunikaty zdecydowanie nie pomagają odszyfrować prawdziwych intencji oraz przede wszystkim przyszłości nieaktywnych kont w usłudze Connect. W związku z tym warto poczekać na oficjalne stanowisko francuskiego dewelopera, który powinien odnieść się do całego zamieszania w najbliższym czasie.

Oczekując na taki komunikat, warto rzucić okiem na nasze autorskie zestawienie najlepszych darmowych gier na PC.

Źródło: Video Games Chronicle & Regulamin korzystania z usług Ubisoft

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw