Telewizor powieszony na ścianie z wyświetlonym logo Youtube. Poniżej znajduje się ozdobiona komoda.

YouTube Premium jeszcze droższe. Google podnosi cenę, bo wie, że ludzie i tak zapłacą

2 minuty czytania
Komentarze

Cena YouTube Premium poszła w górę, a Google specjalnie się z tym nie obnosiło. Trudno im się dziwić, bo nikt nie lubi chwalić się podwyżkami. Dostęp do YouTube Premium zdrożał już w Stanach Zjednoczonych, więc teraz można spokojnie czekać na to, aż stanie się to w innych krajach. Obecnie ceny w Polsce utrzymują się na tym samym poziomie, co dotychczas, ale wyższe cena YouTube Premium zdaje się być przesądzona. Zresztą nie tylko ta usługa Google podrożała.

Cena YouTube Premium idzie w górę

Fot. YouTube Premium

Choć YouTube Premium nie należy zapewne do najbardziej popularnych serwisów w Polsce, to może być użyteczne. Głównie z powodu tego, że opłacając subskrypcję użytkownicy, nie są zmuszani do tego, by oglądać reklamy. Jeżeli macie np. telewizor 65 cali, to warto rozważyć zakup takiej subskrypcji, ponieważ oglądanie tam reklam potrafi solidnie zdenerwować. Oczywiście plusów wersji Premium może być więcej, ponieważ dostajemy możliwość zapisywania i odtwarzania treści będąc offline czy odtwarzania w tle, kiedy uruchomimy inną aplikację. Cena YouTube Premium w Polsce wynosi obecnie 23,99 zł miesięcznie. Taniej zapłacą studenci, ponieważ 13,99 złotych miesięcznie, choć raz do roku będą musieli weryfikować swój status. Mamy także plan rodzinny, który pozwala na utworzenie jednocześnie 6 kont, a miesięczny koszt to 35,99 złotych (oczywiście osoby korzystające z tego planu muszą mieszkać pod jednym dachem).

Cena YouTube Premium w Polsce od dłuższego już czasu pozostaje na tym samym poziomie, ale w Stanach Zjednoczonych właśnie została podniesiona. Zamiast dotychczasowych 11,99 dolarów na miesiąc, nowym subskrybentom przyjdzie zapłacić 13,99 dolarów. I niby 2 dolary to niewiele (około 8 złotych), to mimo wszystko podwyżka ceny może być dotkliwa. Szczególnie, jeżeli ktoś korzysta z YouTube Premium przez cały rok w formie comiesięcznej subskrypcji (24 dolary więcej, czyli prawie 100 złotych na rok). Polskie ceny usługi są tańsze, niż ich amerykańskie odpowiedniki, co może oznaczać, że niebawem się to zmieni. I choć dla Google Polska zdaje się być krajem, którym niekoniecznie warto się interesować (nie mamy nawet Pixeli), to niewykluczone, że doczekamy się podwyżek.

Amerykanom więcej przyjdzie zapłacić również za dostęp do YouTube Music Premium, choć podwyżka będzie tutaj niższa. Cena w USA wzrasta o dolara z 9,99 na 10,99 dolarów miesięcznie. W Polsce YouTube Premium Music kosztuje obecnie 19,99 złotych. Jeszcze.

Źródło: 9to5Google / YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.