Konsola Nintendo Switch z przyłączonymi dwoma Joy-Conami umieszczona na drewnianym biurku obok stacji dokującej. Konsola będąca częścią sporu Nintendo vs Yuzu
LINKI AFILIACYJNE

FBI wykorzystało Nintendo Switch do wyśledzenia nastolatki. Tym razem to dobra wiadomość

2 minuty czytania
Komentarze

Nintendo Switch nie tylko jest świetną konsolą do gier, ale jak się okazuje, przydatnym narzędziem w rękach FBI. Popularna hybryda pomogła w odnalezieniu 15-latki, która zaginęła rok wcześniej w stanie Virginia, w USA. Niestety, jak się okazało, nie było to zaginięcie, a porwanie z molestowaniem dziecięcym w tle.

Jak doszło do porwania 15-latki ze stanu Virginia?

Historia zaczęła się w styczniu 2022 r., kiedy to nieznana publice nastolatka, konwersowała na „niesławnym” portalu Omegle z wówczas 28-letnim Ethanem Robertsem. Serwis ten ma to do siebie, że pozwala nieznajomym, w formie losowania, rozmawiać ze sobą, na kamerkach lub bez ich wykorzystania.

Jak donosi Kotaku, konwersacja przeniosła się niedługo później na Discorda i Snapchata. Ethan wysłał wówczas 15-letniej dziewczynce swoje nagie zdjęcia, wymuszając na niej to samo. 3 sierpnia 2022 r. przyjechał z Arizony do rodzinnej miejscowości nastolatki i ją porwał, konkretnie do apartamentu w Tolleson.

Cóż, Omegle nie jest bezpieczną platformą dla dzieci. Odpaliłem stronę, tylko żeby zrobić zrzut ekranu. Pierwsza konwersacja pokazuje, że pełno na niej zboczeńców oraz botów, które te zboczenia wykorzystują (fot. Szymon Baliński / android.com.pl)

Podczas przymusowego pobytu w południowych Stanach Zjednoczonych, nastolatka była zmuszana do czatowania z nieznajomymi na Omegle oraz sprzedawania im swoich nagich zdjęć.

Jak Nintendo Switch pomogło odnaleźć 15-latkę?

Pomimo niezliczonych prób rodziny i przyjaciół 15-latki, jej położenie pozostawało nieznane. Do czasu, aż jeden z jej znajomych zauważył, że jej konto na konsoli Nintendo Switch jest aktywne, więc ktoś musi na niej grać. Nastolatka pobrała grę i weszła na YouTube, a jej porywacz nie pomyślał, że konsola może łączyć się z siecią.

Służby porządkowe zostały poinformowane o tym zdarzeniu, a następnie skontaktowały się bezpośrednio z Nintendo, by to pomogło w zlokalizowaniu konsoli po adresie IP jej ostatniego połączenia. Dziewczynkę udało się odnaleźć, a Ethan Roberts usłyszał już wyrok sądu30 lat pozbawienia wolności za posiadanie i produkcję dziecięcej pornografii. Oskarżony zawarł w kwietniu ugodę, która gwarantuje egzekucję tego wyroku.

zdjęcie główne: Nintendo

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw