LINKI AFILIACYJNE

Diablo Immortal romansuje z Castlevanią. Blood Knight już dostępny dla wszystkich

6 minut czytania
Komentarze

Twórcy Diablo Immortal zapowiadali niedawno pojawienie się nowej klasy postaci, czyli Blood Knight. Ta już pojawiła się w mobilnej grze Blizzarda, dlatego sprawdzamy szczegóły związane z jej podstawowymi cechami, a także pełną gamę umiejętności, odblokowywaną na poszczególnych poziomach trudności.

Blood Knight to pierwsza nowa klasa postaci w Diablo od 10 lat!

To jest coś, co niewątpliwie warto przypomnieć. Blood Knight to pierwsza nowa klasa postaci w serii Diablo od czasów Krzyżowca, który debiutował wraz z dodatkiem Reaper of Souls do Diablo III w 2013 roku.

Wspominałem już wcześniej, że Blood Knight to łowca, który wykorzystuje energię życiową swoich przeciwników do leczenia własnego zdrowia. Gdyby tego było mało, z odrobiną rozwoju, staje się niezwykle szybki, zadając obrażenia z doskoku („Napływ Krwi”) lub szarży („Sangwinizm”).

No i co najważniejsze, gdy osiągniemy nim 50. poziom doświadczenia, odblokowujemy umiejętność Abominacja. Wówczas Blood Knight zmienia się na 15 sekund w żądnego krwi potwora, a wszystkie jego zdolności zostają podmienione na Napływ Krwi oraz Miażdżące Pięści, odpowiedzialne za serię potężnych ciosów.

Blood Knight w Diablo Immortal — pełna lista umiejętności

Diablo Immortal
fot. Blizzard

Warto też dodać, że Blood Knight jest postacią dostępną dla każdego gracza Diablo Immortal. Bohaterów możemy zmieniać pod warunkiem, że osiągnęliśmy 35. poziom doświadczenia. Każdy gracz może dokonać zmiany klasy raz na 7 dni i wszystkie elementy są przenoszone, łącznie z poziomem doświadczenia.

Przyznam szczerze, nawet zastanawiam się nad tym, by Diablo Immortal zainstalować. Podłączyłbym swoje Razer Kishi V1, wybrał Blood Knighta i porwał się szaleńczej zabawie, dopóki Blizzard nie zacznie natarczywie prosić o pieniądze.

Mając to odnotowane, spójrzmy na pełną listę umiejętności klasy Blood Knight. Jest to z pewnością postać hybrydowa. Taka, która sprawdzi się zarówno w walce dystansowej, jak i starciach bezpośrednich. Lista pochodzi bezpośrednio z polskiej informacji prasowej o premierze tej postaci:

Umiejętności ataku podstawowego:


Spustoszenie: Wykonujesz serię pchnięć i zamachów bronią drzewcową, zadając wrogowi obrażenia oraz 25% tej wartości pozostałym przeciwnikom.


Anihilacja (moc specjalna Spustoszenia): Wzmacniasz Spustoszenie na 12 sek. i zyskujesz dodatkową broń drzewcową w lewej ręce, która zwiększa twój zasięg i dodaje efekt odrzucenia do ostatniego ataku. Podczas wzmocnienia Anihilacja zadaje zwiększone obrażenia. Otrzymujesz również osłonę, która pochłania obrażenia równe 20% twojego maksymalnego zdrowia przez 3 sek.


Krawędź Cienia (34. poziom): Dobywasz ostrza emanującego energią czystego cienia, którym możesz ciąć pobliskich wrogów, zadając im obrażenia. Jeśli w pobliżu nie ma przeciwników, ciskasz ostrzem na niewielkim dystansie, zadając obrażenia.


Objęcia Cienia (moc specjalna Krawędzi Cienia): Wzmacniasz Krawędź Cienia na 12 sek., wystrzeliwując salwę 5 ostrzy cienia, które przebijają wrogów i zadają obrażenia za każde ostrze, które trafiło cel. Otrzymujesz również osłonę, która pochłania obrażenia równe 20% twojego maksymalnego zdrowia przez 3 sek.

Dodatkowe umiejętności:

Wirująca Włócznia (1. poziom): Podtrzymujesz serię szybkich ataków bronią drzewcową, zadając wrogom przed tobą obrażenia. Jeśli po aktywacji umiejętności w pobliżu nie ma żadnych wrogów, szarżujesz na niewielką odległość przed rozpoczęciem ataku. Korzystanie z Wirującej Włóczni stopniowo zużywa jej energię, która odnawia się, gdy umiejętność nie jest w użyciu.


Fala Krwi (1. poziom): Wywołujesz falę krwi, która odrzuca wrogów i zadaje im obrażenia. Maksymalna liczba ładunków wynosi


Krwawe Pędy (3. poziom): Wystrzeliwujesz krwawe pędy w pobliskich wrogów i zadajesz im obrażenia. Ponowna aktywacja umiejętności spowoduje przyciągnięcie przeciwników w twoim kierunku i zadanie im dodatkowych obrażeń.


Wyssanie Krwi (8. poziom): Stale wysysasz krew z ofiar wokół ciebie i zadajesz obrażenia wszystkim pobliskim wrogom, a także przywracasz sobie w postaci zdrowia równowartość 15% zadanych obrażeń. Używanie Wyssania Krwi stopniowo zużywa jego energię, która odnawia się, gdy umiejętność nie jest w użyciu.


Sangwinizm (15. poziom): Przeobrażasz się w płynną, krwistą istotę na 2,5 sek. i zyskujesz premię 50% do szybkości ruchu. Aktywuj ponownie, by skrzepnąć i zaszarżować naprzód, zadając obrażenia wszystkim wrogom, przez których przenikniesz.


Ponura Lanca (20. poziom): Ciskasz lancą czystej ciemności, która przebija wszystkich wrogów i zadaje im obrażenia. Dłuższe doładowanie zwiększa zasięg i obrażenia.


Stado Nietoperzy (28. poziom): Przywołujesz stado nietoperzy, które przez 8 sek. atakują wrogów, zadając im obrażenia ciągłe. Nietoperze ruszą w pogoń za wrogami. Możesz zmienić ich cele, gdy ponownie aktywujesz umiejętność.


Wirujące Uderzenie (38. poziom): Wykonujesz kilkukrotny, wirujący zamach bronią drzewcową i zadajesz obrażenia wszystkim pobliskim wrogom. Maksymalna liczba ładunków wynosi 2.


Letalna Chmura (44. poziom): Wyzwalasz wokół siebie toksyczną chmurę, która utrzymuje się przez 6 sek. i sieje zamęt wśród wrogów. Potwory zaczynają atakować siebie nawzajem, a gracze mają ograniczoną możliwość celowania.


Nadzianie (44. poziom): Przebijasz wroga bronią drzewcową, a następnie uderzasz nim o ziemię, zadając obrażenia wszystkim pozostałym pobliskim przeciwnikom i ogłuszając ich na 3 sek.


Całun Nocy (47. poziom): Ukrywasz siebie i pobliskich sojuszników w ciemności na 8 sek. W tym czasie widmowe wersje twoich postaci pojawiają się co 1,5 sek. i wymierzają we wrogów atak podstawowy.

Abominacja (50. poziom): Poświęcasz cały swój gniew, by na 15 sek. przeobrazić się w przeklętą abominację, co zwiększa zadawane przez ciebie obrażenia i zastępuje twoje umiejętności Napływem Krwi oraz Miażdżącymi Pięściami. Zyskujesz gniew za każdym razem, gdy zranisz wroga atakiem podstawowym lub użyjesz umiejętności.


Napływ Krwi: Pozbywasz się śmiertelnej powłoki i ruszasz naprzód na niewielką odległość, zadając obrażenia wrogom na swojej drodze.


Miażdżące Pięści: Wyprowadzasz serię potężnych ciosów, które zadają obrażenia wszystkim pobliskim wrogom. Co trzeci atak odrzuca przeciwników.


Transfuzja (53. poziom): Wzmocnij siebie lub sojuszników odżywczą krwią, zyskując osłonę, która pochłania obrażenia przez 3 sek. Dodatkowo wszystkie negatywne efekty zostaną zdjęte z celu, a podczas utrzymywania się osłony cel zyska na nie niewrażliwość. W przypadku obrania sojusznika za cel Transfuzji, ruszysz mu na pomoc, aby użyć Transfuzji jednocześnie na sojuszniku i na sobie. Transfuzję można aktywować ponownie w ciągu 5 sek. po pierwszej aktywacji.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw