Steam zmienia interfejs. Jest naprawdę nieźle!

2 minuty czytania
Komentarze

Po długich beta testach w końcu go mamy! Nowy i odświeżony klient Steam prezentuje się naprawdę dobrze. Co więcej, wprowadza on kilka ciekawych i odkrywczych funkcji, które na pewno przypadną do gustu niejednemu graczowi. Co takiego zaoferuje nam platforma od Valve?

Steam odświeża swój interfejs

Steam odświeża swój interfejs

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć gracza, który nie posiada konta na platformie Steam. Usługa Valve w tym roku skończy 20 lat, więc jak łatwo się domyślić na tak ogromnej przestrzeni czasu doszło do wielu znaczących zmian w kwestii jej funkcjonowania. Najnowsza aktualizacja klienta Steam wprowadza do niego odświeżony interfejs oraz kilka nowych funkcji, na które czekaliśmy od wielu miesięcy.

Valve podczas prezentacji skupiło się przede wszystkim na zintegrowaniu interfejsów w wersjach platformy na urządzenia mobilne, Big Picture, Steam Deck oraz klasycznie na PC-ty. Od teraz gracze mogą dostosowywać usługę do swoich potrzeb oraz cieszyć się odświeżoną wizualną odsłoną Steama. Valve wprowadziło nowe okna dialogowe, czcionki, kolory oraz panel powiadomień. Z wszystkimi nowościami zapoznacie się w ramach poniższego materiału.

Zobacz też: Steam Deck w Media Expert drożej o 1500 zł niż u Valve — zapytałem sklep o tę decyzję. „Pula już wyprzedana”

Co ciekawe ulepszeniu uległa również opcja robienia zrzutów ekranu podczas rozgrywki. Taka wiadomość na pewno przypadnie do gustu wszystkim osobom, które często dokumentują zabawę w wirtualnym świecie. Ci gracze na pewno ucieszą się również z całkowicie nowej funkcji, czyli notatnika w chmurze!

Zmiany niosące ze sobą największe skutki w tej aktualizacji nie są widoczne natychmiastowo – duża część pracy została włożona w zmiany sposobu współdzielenia kodu między klientem pulpitowym Steam, trybem Big Picture i Steam Deckiem. Zmiany te oznaczają także szybszą implementację oraz doskonalenie nowych funkcji. Przykładowo wiele z funkcji w tej aktualizacji (np. notatki w nakładce) jest jednocześnie wydawanych na Steam Decku z powodu współdzielonej bazy kodu.

Fragment wiadomości od Valve

Źródło: Valve

Motyw