YouTube Premium

YouTube Premium z nowym 1080p dla płacących. Jeśli cię nie stać – filmy obejrzysz w gorszej jakości

2 minuty czytania
Komentarze

YouTube Premium nie cieszy się zbytnią sympatią użytkowników serwisu. Kojarzy się ona większości osób z płaceniem za brak reklam. Jednak to nie do końca prawda, bo poza tym dochodzi jeszcze możliwość pobierania filmów, oraz działania odtwarzacza w tle także na smartfonach, a także YouTube Music premium. Serwis postanowił jednak dodać kolejne nowości do YouTube Premium mających na celu przyciągnięcie i utrzymanie subskrybentów. 

YouTube Premium z Full HD, które jest bardziej HD

YouTube Premium

W ramach ulepszeń dla subskrybentów YouTube Premium, platforma wprowadza wersję o wyższym bitrate dla 1080p HD. Zmiana ta ma dotyczyć zarówno użytkowników aplikacji mobilnych (Android oraz iOS), jak i przeglądarek internetowych. Wszyscy użytkownicy YouTube nadal będą mieć dostęp do standardowej jakości 1080p, natomiast lepsza jakość 1080p ma sprawić, że filmy będą wyglądać znacznie lepiej – szczególnie te z dużą ilością detali i ruchu, takie jak sport czy gry komputerowe. W jaki sposób? W dużym skrócie ta niesławna kompresja nagrań dostępna na YouTube stanie się znacznie mniej agresywna w tym przypadku. To jednak nie koniec nowości.

YouTube Premium – pozostałe nowości

Inną istotną głównie dla użytkowników Jabłuszka nowością jest wsparcie dla funkcji SharePlay wprowadzonej przez Apple podczas konferencji Worldwide Developer Conference w 2021 roku. Wiele serwisów wideo, takich jak Disney+, Hulu, HBO Max czy TikTok, już wcześniej wprowadziło SharePlay, teraz nadszedł czas na serwis od Google.

To jednak nie koniec. YouTube Premium wprowadza także nową funkcję pozwalającą na lepsze zarządzanie kolejką filmów na telefonach i tabletach. Subskrybenci będą mogli dodawać filmy do kolejki podczas oglądania na urządzeniach mobilnych, co pozwoli im decydować, jaki film mają obejrzeć następnie. Dla porównania obecnie użytkownicy mogą jedynie zapisywać filmy do playlist, takich jak Obejrzyj później, co nie jest zbyt wygodne. 

Wszystkie te nowości są już obecne u niektórych użytkowników serwisu i będą one coraz szerzej wprowadzane z czasem. Niestety, sam jeszcze nie mam dostępu do nowych funkcji, więc nie mogę Wam zdać relacji z tego, czy widać różnicę, czy też nie

Źródło: TechCrunch, Twitter

Motyw