zarobki na youtube

Kup YouTube Premium! Inaczej dostaniesz reklamy w zupełnie nowym miejscu

2 minuty czytania
Komentarze

Próby przekonania użytkowników do YouTube Premium są coraz odważniejsze, chociaż mogłoby się wydawać, że już wcześniej przekroczono pewną granicę. Na przykład pozbawienie części osób dostępu do materiałów 4K. I piszę to z perspektywy kogoś, kto korzysta z tej opcji przynajmniej od roku. Po prostu przekonało mnie pobieranie filmów – często jestem w miejscu o słabym zasięgu – i odtwarzanie ich przy wyłączonym ekranie smarrtfona, przez co traktuję materiały wideo raczej jako podcasty. 

YouTube Premium, lub reklamy w podcastach

YouTube Premium

I właśnie o podcasty tutaj chodzi. Co prawda sam traktuję w ten sposób zwykły, to jednak istnieje cała kategoria podcastów na YouTube. Serwis wręcz chwali się, że jest drugim najchętniej wybieranym w sieci miejscem do ich odsłuchiwania. Dlatego też gigant postanowił uszczęśliwić nas, wprowadzając reklamy – oczywiście z zastrzeżeniem, że można się ich pozbyć, kupując YouTube Premium.

Mowa tu o niepomijalnych, 30-sekundowych blokach. Nie jest jeszcze jasne, czy reklamy te będą pojawiały się tylko na początku nagrania, czy też w trakcie. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jeszcze w 2020 roku, jednak dopiero teraz potwierdzono, że ta forma monetyzacji wejdzie w życie. Pamiętajmy jednak, że YouTube to część Google, która ma na siebie zarabiać. I o ile promocja YouTube Premium jest strasznie namolna i toporna, to jednak trudno mieć do serwisu pretensje o to, że ten chce zarabiać na reklamach. 

Zobacz też: Płatne kursy i wyłączone reklamy — YouTube testuje narzędzia dla treści edukacyjnych

Samo utrzymanie serwisu i wypłaty dla twórców to przecież wręcz gigantyczne pieniądze, które się zwracają właśnie dzięki reklamodawcom i abonamentom YouTube Premium. Jeśli sami chcielibyście wejść w ten świat, to przygotowaliśmy dla was krótki, ale bardzo treściwy poradnik zawierający wiele wskazówek:

Źródło: Instalki, YouTube

Motyw