Sylwetka osoby trzymającej smartfon na czerwonym tle z logo YouTube.

YouTube grzebie przy rozdzielczości 1080p. Zapłacisz – będziesz miał lepiej

1 minuta czytania
Komentarze

YouTube prowadzi testy nowej opcji, która skupia się na tym, co dla platformy najważniejsze, czyli oglądaniu filmów. Dokładniej mówiąc, chodzi o jakość, z którą możemy odtwarzać dane materiały. Oczywiście udostępnienie funkcji nie będzie powszechne, ponieważ skorzystają na nim tylko posiadacze planu Premium.

YouTube testuje jakość 1080p Premium

YouTube testuje jakość 1080p Premium

W ramach subskrypcji YouTube Premium otrzymujemy możliwość oglądania filmów bez reklam i w tle, pobierania ich na dowolne urządzenie oraz na deser — korzystania z YouTube Music Premium. Okazuje się, że już wkrótce do grona benefitów płynących z wykupienia abonamentu dojdzie opcja odtwarzania materiałów w jakości 1080p Premium. Czym charakteryzuje się nowa funkcja?

Cóż, jej testy dopiero trwają, ale zgodnie ze screenami, które krążą po sieci, jakość 1080p Premium skupia się na większym bitracie. Oznacza to, że jeśli nowa funkcja trafi do obiegu, abonenci YouTube Premium będą mogli oglądać filmy w wyższej jakości oraz z większą przepustowością. Cóż, wszystko wskazuje na to, że jest to jeden z pierwszych pomysłów nowego CEO firmy, czyli Neala Mohana, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Susan Wojcicki.

Reddit u/KZedUK

Informację tę potwierdził już rzecznik prasowy YouTube, w rozmowie z redakcją The Verge:

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

W tym miejscu warto przypomnieć, że subskrypcja YT Premium kosztuje aktualnie 23,99 zł miesięcznie. Zgodnie z najnowszymi raportami Google może pochwalić się około 80 milionami abonentów, którzy wykupili plan Premium popularnej platformy.

Źródło: Reddit

Motyw