Nintendo nareszcie idzie graczom na rękę. Naprawi za darmo dryfujące Joy-Cony także w Switchach Polaków

2 minuty czytania
Komentarze

Firma Nintendo niedawno rozszerzyła swój program darmowej naprawy Joy-Conów, w których występuje problem dryfowania na większą część Europy, w tym na Polskę. Program obejmuje teraz kraje takie jak Wielka Brytania, Szwajcaria oraz obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego, do którego zalicza się także nasza piękna ojczyzna.

Nintendo naprawi dryfujące Joy-Cony także w Polsce

Użytkownicy z tych regionów mogą teraz korzystać z bezpłatnej naprawy Joy-Conów niezależnie od statusu gwarancji. Wcześniej, naprawy były dostępne tylko dla posiadaczy ważnej gwarancji, która obejmuje kontrolery przez 24 miesiące od daty zakupu. Tym samym jeśli masz Switcha od lat i problem pojawił się niedawno, to masz prawo do serwisu. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne wyjątki, które mogą dyskwalifikować kontroler z programu, takie jak przypadkowe uszkodzenia, naprawy dokonane przez nieautoryzowane serwisy czy uszkodzenia spowodowane przez akcesoria firm trzecich.

Co ciekawe nie wiadomo dokładnie kiedy Nintendo wprowadziło program naprawczy w Europie. Firma się tym nigdzie nie pochwaliła… choć zrobiła to za nią Komisja Europejska. Tu warto dodać, że program naprawczy istnieje już od około czterech lat na rynkach Ameryki Północnej, Kanady, Ameryki Łacińskiej oraz we Francji. Musieliśmy więc dość długo czekać. 

Joy-Cony Switcha to problem, do którego Nintendo się nigdy nie przyzna

Problem z Joy-Conami pojawił się już kilka miesięcy po premierze Nintendo Switch w 2017 roku i dotyczy różnych generacji kontrolerów oraz modeli konsol, takich jak pierwsza generacja Switch, sprzedawane osobno Joy-Cony, kontroler Switch Pro oraz Switch Lite z wbudowanymi niewymiennymi drążkami analogowymi.

Mimo istnienia programu naprawczego to oficjalnie firma Nintendo utrzymuje, że problem nie jest wynikiem wady, lecz normalnego zużycia, a także dotyczy kontrolerów innych marek, takich jak PS5 DualSense czy Xbox Elite. Pomimo tego, wprowadzenie programu naprawczego w Polsce i innych krajach europejskich jest korzystne dla graczy, którzy borykają się z problemem. Osobiście mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będę musiał z niego skorzystać.

Źródło: TechSpot, YouTube, fot. materiały prasowe/Nintendo

Motyw