Dryf w Switchu naprawiony dzięki kartce papieru

Dryfowanie Joy-Conów w Switchu? Żeby się z tym uporać, wystarczy kartka papieru

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Każdy użytkownik Nintendo Switch, u którego występuje problem dryftu Joy-Conów, wie, jakie jest to irytujące. Pozostałym natomiast wyjaśnię, że polega to na tym, że analogi reagują tak, jakby były ciągle wciśnięte. Problem z dryfem może sprawić, że niektóre gry staną się praktycznie niemożliwie trudne, ponieważ nie możemy wykonać poprawnie nawet dość prostej czynności.

Dryf w Switchu naprawiony dzięki kartce papieru

Do tej pory Nintendo nie było zbyt pomocne w rozwiązaniu problemu i niechętnie wymieniło niektóre uszkodzone kontrolery. Niechęć Nintendo i powszechna natura problemu doprowadziły do kilku pozwów sądowych. Oczywiście nie brakuje doraźnych metod jak czyszczenie analogów, jednak prędzej czy później problem znów wraca. Jednak kanał na YouTube o nazwie VK’s Channel pokazał bardzo proste i podobno trwałe rozwiązanie problemu dryfu kontrolera. Wystarczy tylko… papier. 

Zobacz też: T-Mobile dorzuca opaskę Mi Smart Band 5 do wszystkich smartfonów Xiaomi

Okazuje się bowiem, że nacisk na obudowę kontrolera eliminuje problem dryfowania analogów. Naprawa polega na otwarciu obudowy kontrolera i włożeniu małego kawałka papieru lub kartonu o grubości około 1 milimetra w miejsce, gdzie znajduje się analogowy drążek. Zgodnie z filmem, poprawka działa zarówno na konsolach Switch, jak i Switch Lite. Warto jednak pamiętać, że takie działanie może oznaczać wycofanie gwarancji ze strony Nintendo. Jednak z drugiej strony w przypadku Joy-Conów ta i tak niewiele daje. Oczywiście prędzej czy później pojawią się na rynku dedykowane zestawy naprawcze ze śrubokrętami i cienkimi, polimerowymi płytkami do wstawienia w odpowiednie miejsce. Jednak czy jest sens przepłacać? 

Źródło: YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy