Nowa FIFA i EA Sports FC mają się czego obawiać? Oto jak wygląda rozgrywka w UFL

2 minuty czytania
Komentarze

Już za kilka miesięcy może dojść do sytuacji, gdy na rynku gier piłkarskich będziemy mieli do wyboru nawet cztery duże produkcje poświęcone futbolowi. Oczywiście poza FIFA 24, którą przejmie nowy deweloper do wyścigu dołącza EA Sports FC, a ze zgliszczy spróbuje podnieść się również eFootball. Tymczasem czwarty tytuł to całkowicie nowe UFL, które właśnie otrzymało ośmiominutowy zwiastun rozgrywki.

UFL nadchodzi! Mamy nowy zwiastun i zapis z rozgrywki

Fot. UFL

Po wielu miesiącach medialnej ciszy studio Strikerz przypomniało nam o swoim najnowszym projekcie, którym jest UFL. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto nakreślić, że jest to nowa gra piłkarska, mająca stanowić konkurencje dla serii FIFA, eFootball oraz nadchodzącego EA Sports FC. Tytuł, który promuje między innymi Cristiano Ronaldo ma trafić na PC-ty i konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz także Xbox One.

Niestety wciąż nie wiemy, kiedy nastąpi dzień premiery, jednak Strikerz udostępniło aż ośmiominutowy zapis z rozgrywki wersji Alpha UFL. Cóż, trzeba przyznać, że gameplay pomimo swojej wczesnej edycji prezentuje się całkiem sprawnie, jednak gołym okiem widać kilka niedociągnięć. Niemniej nie zapominajmy, że to dopiero początek pracy nad dobrze zapowiadającym się projektem. Omawiany właśnie materiał możecie obejrzeć poniżej.

Przypomnijmy, że UFL ma być grą w pełni darmową, a poza Cristiano Ronaldo promują ją tacy piłkarze jak Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku czy Ołeksandr Zinczenko. Oczywiście producenci zdobyli także kilka licencji na kluby, które przy okazji stały się partnerami gry (np. West Ham United, AS Monaco i Szachtar Donieck).

W komentarzu pod materiałem Strikerz podziękowało swoim fanom za cierpliwość oraz zapewniło, że wkrótce trafi do nich więcej wiadomości o UFL. Cóż, wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na rynku gier piłkarskich czeka nas bardzo poważne przedefiniowanie sił, a to sytuacja, na którą czekaliśmy wiele lat!

Źródło: Strikerz

Motyw