Planszowe Heroes 3 gigantycznym sukcesem. Polacy rozbili bank na Kickstarterze

2 minuty czytania
Komentarze

Heroes 3 to niewątpliwie jedna z tych gier komputerowych, które pozostaną kultowymi klasykami jeszcze przez kilka dekad, zwłaszcza wśród Polaków. Aktywna społeczność zgromadzona wokół gry sprawiła, że nawet dzisiaj regularnie odbywają się prestiżowe turnieje, gromadzące też spore zainteresowanie fanów i sponsorów. Tę żywą miłość potwierdza również sukces, jakim okazała się gra planszowa oparta o legendarną strategię turową.

Armageddon wpłat na Kickstarterze

Kampania planszowego Heroes 3 zaczęła się 15 listopada 2022 roku, lecz w zaledwie dzień okazała się gigantycznym sukcesem. Archon Studio potrzebowało tylko ok. 238 tysięcy złotych, żeby wyprodukować i rozesłać podstawowe wydanie planszówki. Z chwilą, w której piszę te słowa, autorzy zgromadzili prawie 5,5 mln złotych! Mało tego, uzbierana kwota rośnie niczym licznik wpłat na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a to zapowiada niemały hit wśród fanów gier bez prądu.

Jeżeli chcielibyście już w grudniu zagrać w planszowe Heroes 3, to istnieje na to sposób. Wystarczy wesprzeć kampanię twórców gry na Kickstarterze, wpłacając minimum równowartość 75 euro (~350 złotych). Warto też mieć na uwadze próg 169 euro (~800 złotych), ponieważ on zawiera aż trzy planowane dodatki: Battlefield, Fortress oraz Rampart. Każdy z nich urozmaici rozgrywkę w nieco inny sposób. Jeżeli lubicie wyciskać ze swoich planszówek ostatnie soki, wyższy pakiet jest zdecydowanie dla Was.

Planszowe Heroes 3 chwyta czajnik za rogi

Moja dziewczyna jest wielką fanką Heroes of Might & Magic III oraz wszystkich, również tych nieoficjalnych dodatków. Choć jej dzisiejsza interakcja z grą to przeważnie oglądanie turniejowych transmisji, lekkie spojrzenie na zaangażowanie fanów w transmisje najlepszych graczy sprawia, że absolutnie nie jestem zaskoczony tak wielkim sukcesem planszowej wersji gry. Wystarczy tylko rzucić okiem na zawartość podstawowego zestawu gry bez prądu, by zrozumieć z jak wielkim napracowaniem ta adaptacja została przygotowana przez Archon Studio.

Jak wspomniałem wcześniej, Heroes 3 to obecnie prestiżowa, turniejowa gra, która budzi emocje wśród fanów i najbardziej utalentowanych zawodników. Dzisiaj największą publikę zbiera niewątpliwie Puchar Polski, organizowany przez społeczność H3.gg oraz magazyn CD-Action. Jeżeli więc potrzebowalibyście kiedyś stanąć do walki z najlepszymi, odwiedzenie tych adresów to zdecydowanie pierwszy krok ku wiecznej chwale.

źródło: Kickstarter

Motyw